Najnowsze

  • 14 maja 2024
  • 16 maja 2024
  • wyświetleń: 5468

Nie będzie całkowitego zamknięcia drogi na odcinku od Kobióra do Gostyni!

Wójt Kobióra Marcin Ryś poinformował we wtorek 14 maja, że nie zostanie zamknięta droga na odcinku leśnym między Gostynią a Kobiórem!

Nie będzie całkowitego zamknięcia drogi na odcinku od Kobióra do Gostyni!
Nie będzie całkowitego zamknięcia drogi na odcinku od Kobióra do Gostyni! · fot. UG Kobiór


Poniżej komunikat opublikowany na stronie urzędu Gminy Kobiór:

Na ustach wielu mieszkańców Kobióra oraz Wyr pojawił się w ostatnim czasie problem całkowitego zamknięcia drogi, na okres kilku miesięcy, pomiędzy Kobiórem, a Gostynią. Dotyczył on wielu osób - przedszkolaków, uczniów, osób dojeżdżających do pracy, pasażerów linii 157 oraz przedsiębiorców.

Mieszkańcy obu miejscowości, politycy oraz nasze samorządy zaangażowały się w protest przeciwko tej decyzji. Dzięki współpracy nas wszystkich - udało się! W dniu 13 maja spółka Budimex poinformowała tut. urząd o rezygnacji z zamknięcia tego odcinka drogi.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc, a spółce Budimex za tą pozytywną dla nas decyzję.

Wójt Marcin Ryś


O sprawie informuje też Starostwo Powiatowe w Mikołowie. Jak wynika z informacji, którą podzielił się wicewojewoda śląski Michał Kopański, może jedynie powstać konieczność wyłączenia ruchu na okres kilku dni w okresie wakacyjnym, gdy będzie wykonywana nawierzchnia jezdni na całej szerokości. Nie powinno to jednak przekroczyć okresu kilku dni.

Oznacza to osiągnięcie pełnego sukcesu przez protestujących mieszkańców i lokalnych samorządowców, którzy walczyli, żeby całkowicie odejść od pomysłu pełnego zamknięcia leśnego odcinka DW 928!

Przypomnijmy - informacja o planowanym zamknięciu tej trasy pojawiła się końcem kwietnia. Nowa organizacja ruchu miała zacząć obowiązywać od 9 maja i potrwać do 30 września. Mimo majówki, temat stał się głośny m.in. w mediach społecznościowych. Powstała petycja online, pod którą podpisało się ponad 1200 mieszkańców. W planach było także spontaniczne zgromadzenie, które sprzeciw wobec takiego rozwiązania miało wyraźnie zasygnalizować także w terenie.

Loading...


O zamknięciu drogi pisaliśmy tutaj: Zamknięcie drogi z Gostyni do Kobióra i fragmentu ul. Pszczyńskiej w Wyrach. Uwaga! Zmiana terminu!

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.