Najnowsze

  • 14 maja 2024
  • wyświetleń: 1347

[ZDJĘCIA] Już jest nowy chodnik na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie

Zakończyła się budowa kolejnego odcinka chodnika wzdłuż ulicy Słowackiego na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie.

Nowy chodnik na ulicy Słowackiego w Pszczynie - 02.05.2024 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Wiosną prace prowadzone były po zachodniej stronie drogi, od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza do skrzyżowania z ulicą Lema. Inwestycja stworzyła bezpieczne połączenie pomiędzy ulicą Męczenników Oświęcimskich a Szkołą Podstawową nr 4. Na całej długości chodnik ma około 650 metrów. Warto wspomnieć, że na wysokości placówki wykonano w ostatnim czasie również przejście dla pieszych.

- Cieszy kolejna inwestycja w infrastrukturę na osiedlu Daszyńskiego. Dzięki dobrej współpracy z burmistrzem będzie również wykonany projekt chodnika od ul. Lema do końca ul Słowackiego, tj. do skrzyżowania z DK 1, wraz z odpowiednim odwodnieniem w szczególności zalewanego przy obfitych opadach miejsca przy kładce - zapowiada radny Maciej Stieber, członek zarządu osiedla Daszyńskiego.

Na realizację zadania gmina pozyskała środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Świadomość ograniczonych budżetów wymaga od nas aktywnego poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania. Z tego powodu angażujemy się w pozyskiwanie wsparcia z zewnątrz, aby móc zrealizować te projekty, które są najbardziej pilne i niezbędne. Dzięki środkom zewnętrznym gmina Pszczyna ma możliwość przyspieszenia realizacji ważnych inwestycji drogowych. Tak jest między innymi w przypadku budowy chodnika na osiedlu Daszyńskiego - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.