Najnowsze

  • 13 maja 2024
  • wyświetleń: 1592

Ulica Boryńska w Warszowicach będzie remontowana

W ubiegłym tygodniu wójt Joanna Śmieja spotkała się z przedstawicielami Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie oraz Starostwa Powiatowego w sprawie czasowego zamknięcia drogi ul. Boryńskiej w Warszowicach.

Ulica Boryńska w Warszowicach będzie remontowana
Ulica Boryńska w Warszowicach będzie remontowana - 09.05.2024 · fot. UG Pawłowice


W spotkaniu uczestniczyli także sołtys Warszowic Wojciech Szymura, radny Marek Krupka oraz przedstawiciele firmy Drogród z Ćwiklic. Na całej długości ul. Boryńskiej, od DK81 do granicy sołectwa, będzie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Zakres robót będzie obejmował również odtworzenie i wykonanie nowych poboczy oraz oczyszczenie rowów przydrożnych. To drugi etap prac w ramach realizowanego przez Powiat remontu dróg powiatowych w gminie Pawłowice. W kwietniu roboty drogowe były prowadzone na ul. Śląskiej w Krzyżowicach.

Podczas spotkania ustalono, ze remont drogi ul. Boryńskiej rozpocznie się w II połowie lipca i potrwa ok. dwa tygodnie. W tym czasie droga będzie wyłączona z ruchu przez 3 pełne dni, od 7:30 do 19:00. Remont drogi zawsze niesie za sobą pewne niedogodności dla mieszkańców, jednak po zakończeniu prac przejazd ul. Boryńską z pewnością będzie bardziej komfortowy.

Koszt remontu dwóch dróg powiatowych ul. Śląskiej i ul. Boryńskiej wyniesie: 2 734 466,83 zł w tym gmina Pawłowice: 340 000,00 zł, powiat: 753 786,73 zł, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg: 1 640 680,10 zł.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.