Reklama

Najnowsze

  • 29 maja 2023
  • wyświetleń: 6974

[ZDJĘCIA] Dzień Strażaka na rynku w Pszczynie

W niedzielę Pszczyna świętowała Dzień Strażaka! Na rynku pojawiły się wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

Festyn Strażacki na pszczyńskim rynku - część oficjalna - 28.05.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Festyn Strażacki na pszczyńskim rynku - pokaz akcji ratunkowej - 28.05.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Festyn Strażacki na pszczyńskim rynku - 28.05.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Bardzo dziękuję za waszą pracę, trud, misję. Jedenaście jednostek ochotniczej straży pożarnej na terenie gminy Pszczyna to kilkaset osób, które zawsze i w każdych warunkach są gotowe nieść pomoc. Niech was św. Florian błogosławi.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Na rynku w Pszczynie w niedzielę mogliśmy podziwiać duże wozy strażackie, nieco mniejsze samochody, a nawet łódkę OSP Łąka. Dzieci mogły wziąć udział w zawodach na torze przeszkód, popróbować pracy ze strażacką sikawką oraz nauczyć zasad pierwszej pomocy. Najmłodsi mogli spędzić też czas w towarzystwie dużej maskotki.

Nie zabrakło też tradycyjnej grochówki, którą mieszkańców wspólnie ze strażakami częstował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.