pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 329

Dlaczego wybór odpowiedniego zestawu kosmetyków jest tak ważny?

Materiał partnera:

W trosce o urodę do pielęgnacji cery, skóry na innych partiach ciała czy włosów używamy kilku różnych kosmetyków. Komplementarne produkty, których właściwości się uzupełniają, często wchodzą w skład jednej linii. Zestawy kosmetyków łatwiej dobrać do indywidualnych potrzeb, nie martwiąc się, że czegoś w nich zabraknie. Sprawdź, dlaczego jest to tak istotne!

kosmetyki


Podstawowe zalety stosowania zestawu kosmetykówKosmetyki do pielęgnacji bazują na wielu różnych składnikach, które często powtarzają się w poszczególnych preparatach, tyle że w innym stężeniu. W zależności od kondycji skóry, czy włosów, potrzebujemy konkretnych związków o różnych właściwościach. Jednak przesada pod względem ilości i różnorodności składników aktywnych nie jest wskazana. Szczególnie delikatna cera nie lubi eksperymentów.

Gdy już odkryjesz kosmetyk dobrze tolerowany przez skórę lub włosy, warto stosować również inne preparaty z tej samej linii. Najczęściej właściwości każdego z nich dopełniają działanie pozostałych, a Ty możesz liczyć na maksimum korzyści w połączeniu z bezpieczeństwem. Zestawy kosmetyków zwykle pozwalają więc na kompleksową pielęgnację. Są też tak przygotowane, aby każdy preparat mógł być stosowany w odpowiedniej kolejności lub w zależności od pory dnia.

Seria kosmetyków w ramach jednej marki najczęściej jest opracowywana tak, aby wszystkie preparaty wzajemnie się uzupełniały i zapewniały ciału wielopoziomowe wsparcie. Poza skutecznością zestawów jest to również wygodne rozwiązanie. Odpowiednio wybrany komplet kosmetyków zapewni Ci także estetyczne i emocjonalne doznania. Produkty z tej samej linii mają podobny zapach - nie musisz więc martwić się o mieszanie aromatów. Z kolei ze względu na podobne opakowania, zestawy kosmetyków to idealna propozycja dla perfekcjonistek, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, a także świetny pomysł na upominek. Pełna pielęgnacja zwykle jest także korzystna cenowo w porównaniu do kupowania każdego produktu oddzielnie.

Na co zwracać uwagę wybierając zestaw kosmetyków?Dzięki kompleksowej pielęgnacji o wiele łatwiej osiągniesz spodziewane rezultaty. Jednak poza ilością produktów w wybranym zestawie najważniejszy jest ich skład. Inwestując w cały zestaw do pielęgnacji warto stawiać na kosmetyki naturalne, które zapewnią ciału bezpieczne i jednocześnie intensywne wsparcie. Najlepiej unikać sztucznych dodatków - parabenów, silikonów, syntetycznych barwników, emulgatorów i substancji zapachowych. Stawiaj więc na zestawy, w których każdy produkt ma czytelny, zrozumiały skład. W INCI poszczególne składniki ułożone są malejąco, czyli zaczynając od związku z największym udziałem procentowym i kończąc na tym, którego jest najmniej.

Zestawy kosmetyków a potrzeby skóryNieodpowiednio dobrany zestaw kosmetyków może nie tylko nie pomóc w pielęgnacji skóry, ale nawet jej zaszkodzić. Jeśli np. Twoja cera jest tłusta i skłonna do powstawania wykwitów, a Ty wybierzesz kosmetyki zawierające ciężkie, wielkocząsteczkowe składniki, łatwo o pogłębienie problemów.

Zestawy kosmetyków zwykle dedykowane są konkretnemu rodzajowi skóry. Do wyboru masz m.in. te do cery mieszanej, suchej, bardzo suchej, tłustej i trądzikowej, a także dojrzałej czy naczynkowej. Poza typem cery możesz wybierać komplety produktów, które skupiają się na celach pielęgnacji, np.: rozświetlają cerę, redukują zmarszczki, oczyszczają, rozjaśniają przebarwienia, redukują rozstępy, wyszczuplają, ujędrniają itd. W skład zestawów często wchodzą również akcesoria przeznaczone do ich wygodnej aplikacji, co jest ciekawym rozwiązaniem, zachęcającym do systematycznego stosowania.

Wybór zestawu kosmetyków do włosówOkreślenie potrzeb skóry zwykle nie sprawia nam większego problemu. Niekiedy zapominamy jednak, że także włosy występują w wielu wariantach i potrzebują zestawu, który będzie odpowiadał ich potrzebom.

Poszczególne typy włosów różnią głównie porowatością, ale ważna jest także kondycja skóry głowy. Kompleksowa pielęgnacja powinna więc obejmować wybór szamponu odpowiadającego potrzebom skóry, jak również odżywki i maski skupiającej się na odżywianiu, nawilżaniu i w razie potrzeby regeneracji łodyg. Zestawy kosmetyków do włosów zazwyczaj przeznaczone są do tych normalnych (relatywnie bezproblemowych), suchych, przetłuszczających się, cienkich i łamliwych lub farbowanych i zniszczonych. Każdy bez wątpienia znajdzie coś odpowiedniego i dopasowanego do swoich potrzeb.