pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 2 grudnia 2022
  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5976

Spowodował kolizję z autem Ukrainek. Miał 3 promile

Policjanci drogówki zatrzymali w czwartek rano 34-latka, który odpowie za kierowanie skodą w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyzna, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, spowodował kolizję z mercedesem, którym podróżowały Ukrainki.

Reklama

Spowodował kolizję z autem Ukrainek. Miał 3 promile   - 01.12.2022
Spowodował kolizję z autem Ukrainek. Miał 3 promile - 01.12.2022 · fot. KPP Pszczyna


1 grudnia przed godziną 7.00 policjanci z pszczyńskiej drogówki, zostali skierowani do wyjaśnienia okoliczności kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Nierad i Franciszka Klimy w Kryrach. Jak się okazało 34-letni kierowca skody, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadącego mercedesa.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zdarzenia poczuli od kierowcy zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 3,2 promila. Jadące mercedesem dwie obywatelki Ukrainy na szczęście nie odniosły obrażeń. Nietrzeźwy kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami, został też zatrzymany. Dalsze czynności będą z nim przeprowadzone, gdy wytrzeźwieje.

Pomimo licznych apeli mundurowi nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i kierują po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze. Zasada jest prosta. Piłeś? Nie jedź!

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.