pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 2 grudnia 2022
  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1730

Znamy datę pszczyńskiej edycji akcji "Motoserce"!

Podczas spotkania przedstawicieli Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem padła data kolejnej edycji akcji "Motoserce"!

Reklama

MOTOSERCE 2022 Pszczyna - wyjazd na paradę - 30.04.2022
MOTOSERCE 2022 Pszczyna - wyjazd na paradę - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Finał zbiórki krwi odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2023 roku.

W trakcie spotkania omówiono szczegóły związane z organizacją wydarzenia. Warto podkreślić, że pszczyńska zbiórka od kilku lat jest największą zbiórką krwi spośród wszystkich edycji "Motoserca" w kraju. W ubiegłym roku od początku akcji (4 kwietnia) do finału krew oddało 951 osób. Ostatecznie zebrano 428 litrów krwi.

Podczas spotkania przedstawicieli Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem padła
Podczas spotkania przedstawicieli Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem padła data kolejnej edycji akcji "Motoserce" - 01.12.2022 · fot. UM Pszczyna


- Cieszę się, że możemy być współorganizatorami wydarzenia, do którego zaprosiła nas Pszczyńska Grupa Motocyklowa oraz klub Vulcaneria South. Jestem pod wrażeniem organizacji i efektów zbiórki. Szczytna idea. W dniu finałowym na pszczyńskim rynku stoją dwa specjalistyczne ambulanse. Dawców jest tak wielu, że nie wszyscy mogą oddać krew pomimo tego, że pobór trwa od rana do późnych godzin popołudniowych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W ubiegłym roku Pszczyńska Grupa Motocyklowa otrzymała tytuł Wolontariusza Roku.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.