pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 29 listopada 2022
  • 30 listopada 2022
  • wyświetleń: 2415

Pawłowice i Goczałkowice wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

Gminy powiatu pszczyńskiego znalazły się w prestiżowym zestawieniu, obejmującym wszystkie samorządy w Polsce. Najwyżej wśród naszych gmin wiejskich są Pawłowice i Goczałkowice. Gmina Pszczyna w zestawieniu gmin miejskich i miejsko-wiejskich zajęła 636. miejsce.

Reklama

gmina pawłowice
Gmina Pawłowice z lotu ptaka · fot. UG Pawlowice


W piątek, 25 listopada ogłoszono wyniki XVIII edycji Rankingu Samorządów dziennika "Rzeczpospolita". To jedno z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych zestawień w kraju.

Ranking obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie.

Kryteria oceny rankingu to około 50 wskaźników w kategoriach: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa, a także jakość zarządzania.

Kryteria oceny rankingu to około 50 wskaźników w kategoriach: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa, a także jakość zarządzania. A jak poradziły sobie nasze gminy?

Gmina Pawłowice zajęła 16. miejsce na 1523 tego typu gminy w kraju. Gmina Goczałkowice-Zdrój znalazła się na 19. miejscu. Kobiór jest na 408 pozycji, Miedźna - na 490., Suszec na 516., a gmina Pszczyna w rankingu gmin miejsko-wiejskich jest 636.

- Ten świetny wynik pokazuje, że nasza gmina stale rozwija się dla dobra wszystkich mieszkańców - skomentowała wójt Gabriela Placha.

Ranking został opracowany przez kapitułę, na której czele stał Jerzy Buzek, były premier RP, europoseł, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój, Rzeczpospolita

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.