Najnowsze

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 417

Oprogramowanie dedykowane dla firm - dlaczego jest potrzebne?

Materiał partnera:

Wiele firm potrzebuje ściśle sprecyzowanego, dedykowanego oprogramowania pod potrzeby swojej działalności. Chodzi o to, by stworzone aplikacje były zaprojektowane w celu spełnienia specyficznych wymagań tych organizacji i użytkowników. Na przykład branża bankowości korzysta z wysoce wyspecjalizowanego, niestandardowego oprogramowania, aby zapewnić klientom łatwy dostęp, a jednocześnie chronić poufne dane za pomocą zaawansowanych zabezpieczeń.

laptop,komputer,oprogramowanie
fot. pexels.com


Przyjrzyjmy się zatem głównym różnicom między gotowym oprogramowaniem a tym "szytym na miarę" przedsiębiorstwa. Następnie omówimy korzyści, jakie dedykowane oprogramowanie zapewnia swojej organizacji.

Czym jest oprogramowania niestandardowe?



Tworzenie oprogramowania na zamówienie to proces projektowania, rozwijania, wdrażania i utrzymywania aplikacji zgodnie z wymaganiami określonych firm, funkcji biznesowych czy użytkowników. Wykorzystując prawie ten sam cykl życia SDLC (Software Development Life Cycle), co gotowe oprogramowanie, tworzenie oprogramowania na zamówienie koncentruje się na wąsko zdefiniowanym zestawie wymagań dla określonego zestawu użytkowników. Z drugiej strony gotowe oprogramowanie zaspokaja ogólne potrzeby firm — na przykład Microsoft Office zwiększa wydajność biurową.

Dlaczego firmy decydują się na oprogramowanie dedykowane?



Indywidualne oprogramowanie umożliwia firmom dostarczanie unikalnych rozwiązań swoim klientom. Jeśli chcesz poprawić jakość swoich usług, ale nie masz pewności, czy lepszym rozwiązaniem jest oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta, czy gotowe, musisz jasno określić korzyści, jakie chcesz osiągnąć, oraz koszty, jakie jesteś gotowy ponieść.

Jako doświadczony producent oprogramowania Studio Software oferuje warsztaty produktowe ułatwiające uzyskanie pełnego obrazu aplikacji oraz jej specyfiki. W tym artykule skupiamy się tylko na kilku aspektach oprogramowania, które mogą pomóc w podjęciu decyzji, czy skorzystać z oprogramowania standardowego, czy też dopasowanego do potrzeb firmy.

Oprogramowanie na zamówienie



  • Spełnia niestandardowe potrzeby użytkowników
  • Daje dużą elastyczność, ale jest pracochłonne i droższe
  • Zawiera tylko niezbędne funkcje, które są ściśle dopasowane do potrzeb biznesowych organizacji, a następnie rozwijane


Gotowe oprogramowanie



  • Nadaje się dla masowego odbiorcy
  • Mniej elastyczne, ale przewidywalne koszty
  • Bogate w funkcje, ale z wiele z nich jest nieużywanych lub niepotrzebnych
  • Harmonogramu konserwacji i aktualizacji zależy od wydawców oprogramowania


5 korzyści z budowy oprogramowania na zamówienie



Zrozumienie korzyści płynących ze stworzenia niestandardowego oprogramowania może Ci pomóc właściwe decyzje dla swojej firmy.

  • Unikalne rozwiązanie, które należy tylko do Twojej firmy


Najważniejszym powodem tworzenia niestandardowego oprogramowania jest to, że Twoja firma chce być właścicielem rozwiązania. Dzięki dostosowanemu oprogramowaniu firmy mogą wprowadzać zmiany w dowolnym momencie, dodawać ważne informacje i wdrażać opinie klientów. Tworzenie interaktywnej relacji poprawia wiarygodność Twojej firmy wśród klientów. Gdy firma dostarcza bardziej spersonalizowane rozwiązania, zwiększa wartość relacji na linii biznes/klient.

  • Wyższy poziom bezpieczeństwa


Gotowe oprogramowanie jest na bardziej zagrożone atakiem, ponieważ większość użytkowników korzysta z kodu open-source. Hakerzy znają słabe punkty takiego oprogramowania, podczas gdy oprogramowanie opracowane na zamówienie jest projektem o zamkniętym kodzie źródłowym i jest używane tylko przez dedykowany zespół. Twórcy oprogramowania niestandardowego zwykle korzystają z narzędzi najwyższej jakości i najlepszych w branży standardów bezpieczeństwa, ponieważ aplikacja końcowa odzwierciedla je osobiście. Dzięki temu zawsze możesz polegać na najwyższej wydajności i niezawodności.

  • Integracje


Z programistami zatrudnionymi przy budowie aplikacji dedykowanej, integracja oprogramowania z istniejącym rozwiązaniem cyfrowym jest łatwa. Co więcej, niestandardowe oprogramowanie może implementować istniejące procesy bez konieczności dostosowywania się do ograniczeń dowolnego interfejsu API.

Więcej o roli ciągłej integracji w trakcie budowy aplikacji dowiesz się z artykułu https://studiosoftware.pl/blog/czujny-pan-jenkins-czyli-troche-o-ci-w-studio-software/.

  • Elastyczność i skalowalność


Firmy mogą w dowolnym momencie wprowadzać zmiany w dostosowanym oprogramowaniu zgodnie z potrzebami firmy. Dlatego warto oznaczyć skalowalność jako jedną z niezbędnych funkcji do wprowadzenia od początku projektu. Z drugiej strony, gotowymi aplikacjami nie można dowolnie manipulować. A jeśli coś zmienisz, prawdopodobnie naruszysz umowę licencyjną z dostawcami gotowego oprogramowania, co uniemożliwi dalsze utrzymanie i użytkowanie aplikacji.

Wniosek



Z pewnością znasz swoich klientów lepiej niż inni, dlatego przy wyborze oprogramowania zidentyfikuj ich potrzeby, ponieważ spersonalizowane doświadczenia generują większe zadowolenie użytkowników.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy stworzenie dedykowanego oprogramowania poprawi Twoją współpracę z klientami i będzie generować większą lojalność wobec marki, skontaktuj się z nami. Jako doświadczony producent oprogramowania zbudowaliśmy już wiele rozwiązań, które przeniosły jakość usług wielu firm na wyższy poziom. Jeśli masz pytania, nasi inżynierowie chętnie doradzą w wyborze odpowiedniego rodzaju oprogramowania.