pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 26 listopada 2022
  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 5618

Dziewczyny z OSP Ćwiklice w reportażu TVP3!

Kręci je ogień i rywalizacja. Agnieszka, Ola, Marysia, Sabina, Natalia, Asia i Karina, czyli dziewczyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćwiklicach zostały bohaterkami reportażu, wyemitowanego w piątkowym magazynie "Pokój na poddaszu" w TVP3 Katowice.

Reklama

Dziewczyny z OSP Ćwiklice w reportażu TVP 3!
Dziewczyny z OSP Ćwiklice w reportażu TVP 3! · fot. TVP 3


- Mamy wiele powodów do dumy, jesteśmy najlepszą kobiecą drużyną pożarniczą w powiecie pszczyńskim. Wygrałyśmy powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, co dało nam awans do zawodów wojewódzkich. Oznacza to dla nas, że jeszcze mamy przed sobą dużo pracy, musimy poprawić czas i zmobilizować się, żeby wygrać zawody śląskie - powiedziała dziennikarzom regionalnej TVP Karina Pławecka.

- Przejęłyśmy pałeczkę po naszych mamach i babciach - mówi w reportażu Sabina Stebel.

- Od 6 lat jestem strażakiem, a dzięki straży odkryłam, że bardzo dobrze sobie radzę w stresujących sytuacjach. Nie jesteśmy zwykłe dziewczyny, bo nie każda kobieta może zostać strażakiem. Te, które nimi zostały, cechuje sprawność fizyczna, odporność na stres, odwaga, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy drugiej osobie - mówiła przed kamerą Natalia Czarnuch.

- Nasze dziewczyny są najfajniejsze w całym powiecie. Działania z nimi to sama przyjemność, można na nich polegać, są naprawdę zdyscyplinowane - mówił Tomasz Nowaczyk - naczelnik OSP Ćwiklice.

Ostatnie ich zwycięstwo w zawodach strażackich jest wielkim osiągnięciem, ale nie jedynym.

- 10 lat temu zajęłyśmy 2 miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych, ale wtedy jeszcze jako młodzieżowa drużyna pożarnicza - przypomniała Aleksandra Myszor.

- Kręci nas w tym ogień, rywalizacja, to, że możemy wyjść z domu, oderwać się od codzienności - dodała.

Odcinek z 25 listopada z udziałem naszych strażaczek można obejrzeć pod linkiem: https://katowice.tvp.pl/47239762/pokoj-na-poddaszu (reportaż rozpoczyna się w 22 minucie programu).

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.