Najnowsze

  • 24 października 2022
  • 27 października 2022
  • wyświetleń: 624

Aplikacja: edukacja

Materiał partnera:

Wydaje nam się, że wiemy już wszystko o Internecie i tym, co może nam zaoferować. Aplikacje internetowe, które pełnią rolę programów komputerowych dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej, stanowią nieodłączny element naszego funkcjonowania w sieci i utrzymywania kontaktów interpersonalnych. Aplikacja internetowa może służyć do innych celów, a jednym z nich jest edukacja. Centrum Nauczania Domowego opracowało takie rozwiązanie, które łączy te dwa elementy: aplikację i edukację w postaci Internetowej Platformy Edukacyjnej.

Balana


Czym są i jak działają aplikacje internetowe?Aplikacja internetowa jest rodzajem programu komputerowego, który działa dzięki sieci komputerowej. Oznacza to, że działa jak program komputerowy wykorzystując do tego przeglądarkę internetową na komputerze. Możemy wyobrazić sobie ją jako połączenie dwóch, bliższych nam elementów, czyli programu komputerowego oraz strony internetowej. Aplikacja internetowa to taki program, nie zainstalowany w systemie, tylko działający na stronie internetowej. W swoim działaniu wykorzystuje metodę interakcji z użytkownikiem, czyli z każdym z nas. Aplikacje te są dość elastyczne i uniwersalne, ponieważ możemy otwierać je i logować się do nich z wielu urządzeń. Najlepiej zrozumieć, czym są na podstawie przykładów: Facebook, Instagram, Twitter, Gmail - to wszystko aplikacje internetowe.

Aplikacja internetowa a edukacja dzieciAplikacje internetowe są wykorzystywane również w dziedzinie edukacji. Jedno z zastosowań programów w postaci aplikacji internetowych to programy do wideokonferencji i spotkań online. Taka aplikacja (przykładowo Zoom lub ClickMeeting) sprawia, że edukacja bazuje na kontakcie poprzez realizowanie spotkań uczniów z nauczycielem. Co więcej, połączenie aplikacja internetowa i edukacja doprowadziło do powstania innowacyjnych platform edukacyjnych, które stały się narzędziem przekazywania wiedzy w rozmaitej formie przyciągającej uwagę i wzbudzającej zaangażowanie dziecka wobec procesu uczenia się. W dobie dostępu do wielu rozwiązań i tyranii wyboru, czyli zjawiska posiadania tak wielu opcji, że podjęcie decyzji staje się bardzo trudne, kluczowe staje się znalezienie odpowiednich pomocy dydaktycznych.

Aplikacja edukacja z Centrum Nauczania DomowegoCentrum Nauczania Domowego jest placówką oświatowo-wychowawczą wybierającą nowoczesne rozwiązania, aby wspierać naukę dzieci uczących się w edukacji domowej. Aplikacja i edukacja zostały połączone i zaprezentowane w postaci Internetowej Platformy Edukacyjnej. To internetowe miejsce, w którym udostępniane są materiały i pomoce dydaktyczne do komfortowej nauki we własnym domu, przez co jest ona dla dziecka źródłem satysfakcji - może uczyć się efektywnie i czerpać z tego radość. Aplikacja, przy pomocy której realizowana jest edukacja dzieci, dostępna jest przez całą dobę, a dziecko otrzymuje indywidualne konto na platformie. Może dopasować naukę do swoich potrzeb i samodzielnie zadecydować o tym kiedy, gdzie i w jaki sposób się uczyć.

Aplikacja od środka, czyli edukacja na platformieCentralnym elementem procesu nauczania są gotowe scenariusze zajęć, które zawierają zagadnienia z zakresu podstawy programowej. Organizują i systematyzują wiedzę w postaci interaktywnych materiałów, ćwiczeń i wielu innych. Aplikacja internetowa nie oznacza, że edukacja przebiega bez kontaktu z nauczycielem. Cotygodniowe przedmiotowe webinaria pomagają dzieciom usystematyzować wiedzę, podsumowują najtrudniejsze zagadnienia z danego tygodnia nauki i stanowią formę powtarzania wiedzy. Dzięki tym spotkaniom dzieci mają wsparcie towarzyszącego im w nauce nauczyciela. System motywacyjny pozwala dziecku śledzić jego sukcesy i postępy w przyswajaniu wiedzy. Specjalne odznaki i osiągnięcia motywują do odkrywania i pogłębiania wiedzy. Aplikacja Centrum Nauczania Domowego sprawia, że edukacja to nauka zagadnień szkolnych i poszerzanie kompetencji niezbędnych do samodzielnego radzenia sobie oraz nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji z innymi.

Więcej informacji na temat aplikacji edukacyjnej od Centrum Nauczania Domowego można uzyskać: