pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 9 sierpnia 2022
  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 12849

W Pszczynie został posadzony dąb poświęcony przez papieża Franciszka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

15 sierpnia, w święto Matki Boskiej Zielnej, w kościele Wszystkich Świętych odprawiono mszę w intencji Ojczyzny i mieszkańców Pszczyny. Po tym nabożeństwie na skwerze przy kościele został posadzony dąb poświęcony przez papieża, który pobłogosławił drzewko w ramach akcji "Sadzenie 100 dębów na 100-lecie Powstań Śląskich i przyłączenia Śląska do Ojczyzny".

Reklama

Msza św. oraz posadzenie Dębu poświeconego przez papieża Franciszka · fot. Grzegorz Załucki


Dęby Powstań Śląskich trafiły do wszystkich dekanatów Archidiecezji Katowickiej. To dar leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach dla mieszkańców regionu, w stulecie rocznicy powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Dęby zostały przywiezione do Watykanu, podczas pielgrzymki leśników do grobu św. Jana Pawła II w dniach 25-29 października 2021 r.

Dęby pobłogosławione przez papieża Franciszka - spotkanie w Rzymie - 10.2021 · fot. www.katowice.lasy.gov.pl


- Wizyta delegacji leśników naszej Dyrekcji oprócz wymiaru religijnego miała niewątpliwie także cel promocyjny. Odbyliśmy szereg spotkań z przedstawicielami kurii rzymskiej oraz biskupami obecnymi w Rzymie, na których promowaliśmy wypracowany polski model zrównoważonej gospodarki leśnej. Kulminacyjnym punktem było spotkanie z papieżem Franciszkiem - mówił dyrektor Damian Sieber.

Podczas uroczystego nabożeństwa w kościele Wszystkich Świętych obecni byli: zastępca nadleśniczego - Zbigniew Ryś, burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol, prof. Marian Małecki z Muzeum Militarnych Dziejów Śląska oraz przedstawiciele Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

ar / pless.pl
źródło: Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie, Lasy Państwowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj