pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 5 sierpnia 2022
  • wczoraj, 06:01
  • wyświetleń: 1187

Gorolski Święto: pszczyńscy producenci w czeskim Jabłonkowie

Za nami:

W ten weekend w czeskim Jabłonkowie trwają 75. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Gorolski Święto". To wielkie święto kapel ludowych, lokalnych twórców, rękodzielników, podczas których nie zabraknie także producentów z powiatu pszczyńskiego - będą promować wyroby, które otrzymały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

lokalna marka


"Gorolski Święto" to najdłuższa i najważniejsza impreza w zaolziańskich dziejach, która prezentuje kulturę ludową. Występy kapel ludowych, wystawy sztuki ludowej i lokalnych produktów to tylko część atrakcji. Uczestnicy wydarzenia mogą obejrzeć pokaz wiejskich rzemiosł i rękodzielnictwa połączony ze sprzedażą pt. Szikowne Gorolski Rynce.

Imprezie towarzyszą seminaria na temat muzyki ludowej. Na skraju Lasku Miejskiego można zażywać relaksu podczas koncertów kapel ludowych. Widzowie mogą równocześnie zajrzeć do stoisk z tradycyjnymi specjałami lokalnej kuchni. "Gorolski Święto" to również okazja do spotkań przyjaciół i znajomych z Zaolzia, Polski, Moraw i Czech.

W tym roku lokalni producenci z powiatu pszczyńskiego będą promować produkty oznaczone certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. W czeskim Jabłonkowie będzie można posmakować pysznych naturalnych kozich i krowich serów, pszczyńskich grzybków, jaj, chleba i lokalnych potraw. Będą też miody, produkty z lawendy, kosmetyki, borowina i solanka z goczałkowickiego uzdrowiska i rękodzieło.

gorolski święto

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.