pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 4 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 174

Co to jest plafon? Oświetlenie sufitowe do każdego pomieszczenia

Materiał partnera:

Dobrze dobrane https://www.multilampy.pl/lampy-sufitoweoświetlenie sufitowe w domu i mieszkaniu charakteryzuje się zarówno funkcjonalnością, jak i walorami estetycznymi. Spośród wyjątkowo zróżnicowanej i bogatej oferty rozmaitych lamp, jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań są od pewnego czasu plafony. W jakich sytuacjach warto wziąć je pod uwagę, jak wybrać i zamontować, a przede wszystkim, w jakiego rodzaju pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą? Podpowiadamy!

Silesia


W jakich sytuacjach warto zastosować plafony? Minimalistyczne oświetlenie sufitowe
Na początek warto zadać sobie pytanie, czym właściwie są plafony? Jest to nic innego jak rodzaj lampy sufitowej nowoczesnej, wyróżniającej się płaską budową, dzięki czemu bez trudu można zamontować je w różnych, nawet trudno dostępnych miejscach, na wiele sposobów. Są idealnym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń o bardzo ograniczonym metrażu, ale także w celach efektownego podkreślenia części pomieszczenia lub dekoracji. Wiele plafonów korzysta z technologii LED, co czyni je dodatkowo energooszczędnymi, a także przyjaznymi środowisku naturalnemu. Świetnie sprawdzą się zarówno jako oświetlenie punktowe, tworząc kameralny nastrój we wnętrzu, jak i zamocowane na suficie z powodzeniem będą odgrywać rolę światła głównego. W zależności od stylu aranżacji oraz osobistych preferencji, w asortymencie producentów oświetlenia znaleźć można najróżniejsze rodzaje lamp tego typu, przez nowoczesne modele wykonane głównie ze szkła i metalu, przez bardziej klasyczne warianty, aż po kolorowe plafony dziecięce.

Oświetlenie sufitowe - plafony do każdego pomieszczeniaCharakterystyczną cechą plafonów jest ich wszechstronne zastosowanie, wynikającej z prostej, płaskiej konstrukcji, dzięki której są one wyjątkowo mało wymagające w zakresie doboru odpowiedniego miejsca montażu. Oprócz tradycyjnego sposobu umieszczenia plafonu jako lampy sufitowej nowoczesnej można także wypróbować oryginalne kompozycje świetlne, tworząc z nich oświetlenie ścienne, służące podkreśleniu szczególnie ozdobnych fragmentów pomieszczenia, takich jak lustro, czy obrazy. Początkowo plafony wykorzystywane były głównie jako oświetlenie do łazienki, ze względu na ich często niewielką powierzchnię. Obecnie jednak używane są w niemal każdym pomieszczeniu domowym, a także przestrzeniach biurowych. Eleganckie plafony świetnie sprawdzą się w salonie, z powodzeniem stosowane są również jako modne i funkcjonalne oświetlenie dodatkowe sypialni, doskonale komponują się również w wykończenie nowoczesnej kuchni, czy korytarza. Warto zwrócić również uwagę na asortyment plafonów dziecięcych, które występują w najróżniejszych kształtach, formach i kolorach, zamieniając zwykłą lampę w dodatkową dekorację pokoju malucha.

Jak wybrać i odpowiednio zamontować plafon? Montaż oświetlenia sufitowegoUniwersalność plafonów sprawia, że stanowią one jedne z najchętniej wybieranych lamp sufitowych nowoczesnych. Ogromny wybór w zakresie aspektów wizualnych, możliwość wyboru modelu, korzystającego z technologii LED, a także niewymagający sposób montażu sprawia, że znajdują zastosowanie właściwie w każdym domu. Wybierając konkretny model plafonu, należy zwrócić uwagę na to, w jakim pomieszczeniu ma on docelowo się znajdować, a także czy jego funkcja będzie bardziej dekoracyjną, czy też głównego źródła światła. Następnie warto dostosować rozmiar samej lampy do pomieszczenia, sprawdzić typ oprawy i wszelkie właściwości. W przypadku oświetlenia do łazienki przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy konkretny model jest odporny na działanie wilgoci, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Artykuł powstał we współpracy z multilampy.pl