pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 4 sierpnia 2022
  • 6 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2160

Dobre wieści dla mieszkańców Jankowic, będzie chodnik na Żubrów

Wczoraj, 3 sierpnia, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 931. Wyłoniony wykonawcy zobowiązany będzie również do prowadzenia nadzoru nad inwestycją.

dw931 chodnik poczatek
Początek inwestycji przy skrzyżowaniu z ul. Sarenek · fot. Google Maps


Przebudowa polegać będzie na budowie jednostronnego chodnika o długości około 900 metrów. Jego początek zlokalizowany będzie w rejonie skrzyżowania z ul. Sarenek, a koniec w rejonie Rezerwatu Przyrody "Żubrowisko".

Termin składania ofert mija 11 sierpnia. Inwestor w terminie wykonania zamówienia zawarł trzy etapy. W pierwszym z nich, wykonawca ma 3 miesiące od dnia podpisania umowy na przekazanie wstępnego projektu. Kolejny, do 12 miesięcy, mówi o przekazaniu przez Zamawiającego dokumentacji projektowej wraz z dokumentami zezwalającym na rozpoczęcie robót. Trzeci etap szacunkowo kończy się 30 listopada 2024 roku. Termin może ulec skróceniu lub wydłużeniu, w zależności od terminu realizacji robót. W tym czasie wykonawca ma prowadzić nadzór autorski nad prowadzonymi pracami.

dw931 chodnik koniec
Koniec inwestycji w rejonie Rezerwatu Przyrody "Żubrowisko" · fot. Google Maps


Inwestycja istotnie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych. Wspomniany odcinek drogi wojewódzkiej charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, w tym również samochodów ciężarowych.

sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.