pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 3 sierpnia 2022
  • dzisiaj, 06:16
  • wyświetleń: 2777

Komunikat PIW do hodowców psów, kotów i fretek

Publikujemy informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pszczynie, skierowany do hodowców psów, kotów i fretek.

psy, hodowla psów
Hodowla psów · fot. pixabay.com


Powiatowy Lekarza Weterynarii w Pszczynie informuje, że "w związku z zakazem eksportu psów, kotów i fretek wprowadzonym przez Wielką Brytanię, Polska i Komisja Europejska wraz z brytyjskimi służbami weterynaryjnymi poczyniła ustalenia, mające na celu umożliwienie wznowienia eksportu zwierząt towarzyszących w celach komercyjnych z Polski do Wielkiej Brytanii po spełnieniu określonych wymogów. Jednym z nich jest przedstawienie przez stronę polską listy hodowców zainteresowanych sprzedażą zwierząt do Wielkiej Brytanii".

- W związku z powyższym proszę osoby zainteresowane w przyszłości wywozem psów, kotów lub fretek ze swoich hodowli do odbiorców brytyjskich o zgłaszanie się do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pszczynie w celu złożenia stosownego wniosku i wpisu na listę - informuje lek. wet. Adam Paszek.

Zgłoszenia należy dokonać osobiście w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Pszczynie, ul. Hallera 7 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30- 15.30 do dnia 22 sierpnia 2022r.

- Jednocześnie przypominam, że zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt sprzedaż psów i kotów jest możliwa wyłącznie przez osoby, podmioty zarejestrowane w ogólnopolskich związkach hodowców tych zwierząt - zaznacza A. Paszek.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.