pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 2 sierpnia 2022
  • 3 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 7072

Wybił szyby siekierą i znęcał się nad babcią

Pszczyńscy mundurowi zatrzymali 25-latka, który wybił szyby oraz uszkodził drzwi w domu jednorodzinnym. Podczas interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna od miesięcy stosował przemoc wobec swojej 73-letniej babci.

siekiera
Wybijał szyby siekierą i znęcał się nad babcią · fot. KPP Pszczyna


W miniony weekend tuż przed godziną 23.00, policjanci Komisariatu Policji w Pawłowicach zostali wezwani do agresywnego 25-latka. Według relacji zgłaszającej młody mężczyzna miał siekierą wybijać szyby w oknach domu. Gdy policjanci znaleźli się na miejscu, zauważyli starszą kobietę stojącą na wjeździe do posesji, która poinformowała, że agresywny wnuk znajduje się za domem.

Okna domu były rozbite i w związku z tym wokół znajdowało się dużo szkła, a teren był nieoświetlony. W pewnym momencie zza rogu budynku gospodarczego wybiegł mężczyzna, który ruszył wprost na policjantów. Agresor był okaleczony, miał wiele rozcięć, a jego odzież była porozdzierana. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania 25-latek nie reagował.

Mundurowi obezwładnili mężczyznę, który był silnie pobudzony, agresywny i wulgarny. 25-latek został zatrzymany, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas rozmowy z kobietą, policjanci ustalili, że wspólnie zamieszkujący z nią wnuk od kilku miesięcy znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. 25-latek kierował wobec babci groźby pozbawienia życia, jednak dopiero tego wieczoru kobieta zdecydowała się o tym powiadomić służby.

W poniedziałek, 1 sierpnia 25-latek usłyszał zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z babcią domu.

Mieszkaniec gminy Pawłowice za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.