pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 2 sierpnia 2022
  • wczoraj, 08:05
  • wyświetleń: 17486

Kiedy zjazd z ul. Bielskiej do parku handlowego N-park w Pszczynie?

Podczas otwarcia Parku Handlowego w Pszczynie 22 czerwca, inwestor informował, że niebawem zostanie umożliwiony zjazd do obiektu bezpośrednio z ul. Bielskiej (DW 933). Ma to nastąpić niebawem!

Niedokończony zjazd z ul. Bielskiej na parking N-Parku - 13.07.2022
Niedokończony zjazd z ul. Bielskiej na parking N-Parku - 13.07.2022 · fot. pless.pl


Obecnie mieszkańcy, by dostać się do N-parku, muszą z drogi krajowej nr 1 zjechać na wysokości stacji paliw Orlen i zawrócić, korzystając z drogi gminnej wewnętrznej, biegnącej równolegle do DK-1. Mogą też skorzystać tak zwanego "ronda donikąd" na tej samej drodze dojazdowej. Jest to dosyć niewygodne i niepraktyczne rozwiązanie dla mieszkańców. Niebawem sytuacja się zmieni.

wjazd n park


Fragment asfaltowego odcinka, który połączy ul. Bielską z parkingiem N-parku już jest. Odcinek ten jednak "urywa się". Zapytaliśmy w zarządzie dróg wojewódzkich, kiedy może powstać wyczekiwany przez wszystkich zjazd z DW 933.

Niedokończony zjazd z ul. Bielskiej na parking N-Parku - 06.2022
Niedokończony zjazd z ul. Bielskiej na parking N-Parku - 06.2022 · fot. pless.pl


- ZDW w Katowicach opiniuje projekty budowy zjazdów. Pierwotnie wydaliśmy negatywną opinię, bowiem projekt przedstawiony przez inwestora nie spełniał wymogów stawianych takim rozwiązaniom (miało powstać rondo - przyp. red.) Po poprawkach poczynionych przez projektanta, wydaliśmy pozytywną opinię. Jest ona podstawą do decyzji marszałka woj. śląskiego. Inwestor będzie mógł podjąć budowę po podpisaniu porozumienia z Zarządem Województwa. Nie mamy informacji, kiedy to nastąpi - informował nas początkiem lipca Ryszard Pacer - rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Pierwotna koncepcja zjazdu do N-parku - miało powstać rondo
Pierwotna koncepcja zjazdu do N-parku - miało powstać rondo · fot. materiały inwestora


Wraz z początkiem sierpnia przyszły nowe, dobre wieści:

- Umowa z marszałkiem została podpisana, trwają formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla uzgodnionego układu drogowego. W najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się więc prace - poinformowała nas 1 sierpnia Dorota Beltrani - dyrektor Działu Komercjalizacji i Zarządzania firmy Napollo - inwestora N-Parku.

Warto dodać, że we wtorek, 2 sierpnia otwarto kolejny sklep w parku handlowym. Klienci skorzystają z oferty Pepco, które zostało przeniesione z pobliskiego pasażu "Czerwona torebka" na osiedlu Piastów.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.