pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 753

Pszczyńscy tenisiści stołowi kończą rozgrywki ligowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj

Sezon 2021/2022 był wyjątkowy dla klubu ULKTS Pszczyna. Pierwszy raz w historii drużyna męska wzięła udział w rozgrywkach II Ligi w Grupie Mistrzowskiej ligi śląsko-opolskiej! Pomimo większej ilości porażek niż zwycięstw, zdecydowanie można ten sezon zaliczyć do udanych! Publikujemy podsumowanie.

Pszczyńscy tenisiści stołowi kończą rozgrywki ligowe , ULKTS
Pszczyńscy tenisiści stołowi kończą rozgrywki ligowe · fot. Janusz Friebe


Drużyna pod przewodnictwem Janusza Friebe w składzie: Janusz Friebe, Artur Sobel, Tadeusz Durka i Krzysztof Lewczak musiała szybko zderzyć się z drugoligowymi realiami: wielu zawodników z przeszłością pierwszoligową lub superligową, szybkie granie bez rotacji, nie czytelne serwisy,częsty atak trzeciej piłki oraz regularność i powtarzalność zagrań przeciwników zdecydowanie nie ułatwiały zadania.

Małymi krokami zawodnicy systematycznie zdobywali doświadczenie, uczyli się na błędach oraz podnosili techniczne umiejętności. Strategia zaczęła procentować, zwłaszcza pod koniec sezonu, kiedy udało się zaskoczyć kilka drużyn oraz "urwać" parę małych punktów czołowym zawodnikom.

Ostatecznie zawodnicy ULKTS Pszczyna wygrali dwa mecze oraz zanotowali dwa remisy. "O włos" byli od zdobycia kilku punktów więcej, notując porażki 6:4 lub przegrywając wiele pięciosetowych pojedynków.

Najlepsi zawodnicy drużyny z Pszczyny: Artur Sobel i Tadeusz Durka stanowili świetną parę deblową i wygrywali pojedynki z najmocniejszymi ligowymi parami. Mecze w Pszczynie przyciągały wielu kibiców. Każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek i ciepły napój. Rodzinna i przyjacielska atmosfera meczowa udzielała się wszystkim zawodnikom i każda przyjezdna drużyna podkreślała gościnność gospodarzy. Na uwagę zasługuje również różnorodość stylów poszczególnych zawodników, która przekładała się na widowiskowe wymiany nagradzane na meczach gromkimi brawami.

Pszczyńscy tenisiści stołowi kończą rozgrywki ligowe , ULKTS
Pszczyńscy tenisiści stołowi kończą rozgrywki ligowe · fot. Janusz Friebe


Ostatecznie jesteśmy w strefie spadkowej zajmujemy 11 miejsce, prawdopodobnie w kolejnym sezonie zagramy w II Lidze B. Doświadczenie zdobyte w Grupie Mistrzowskiej na pewno zaowocuje w nowym sezonie.

ligi.slzts.pl/druzyna/5/59/706/ulkts-pszczyna/

Drużyna Iii Ligi Męskiej po dobrej pierwszej rundzie zajmowała 6 miejsce, mimo wielu dobrych partiach i wielkiemu zaangażowaniu taką pozycję jednak nie udało się utrzymać. Drużyna wygrała dwa spotkania i zremisowała jeden mecz, co dało ostatecznie ósmą lokatę w tabeli, no i końcówka rozgrywek była nerwowa. Najważniejsze że jest utrzymanie w lidze, ale trzeba wyciągnąć wnioski przed kolejnym sezonem aby uniknąć takich sytuacji.

Brawa za grę do końca dla całej ekipy! Drużynę Pszczyny reprezentowali; Sabina Kukla, Bogusław Surma, Wacław Stec, Mariusz Duraj, Jacek Rus, Grzegorz Macioł, Artur Wyrzykowski.

ligi.slzts.pl/druzyna/5/61/737/ulkts-ii-pszczyna/

Podziękowania należą się każdemu (zawodnikom, sędziom, sponsorom, działaczom oraz sympatykom i kibicom) za włożoną ciężką pracę, która z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie 2022/2023.

Janusz Friebe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ULKTS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj