pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 1171

Ścieżki naprowadzające w starostwie i centrum przesiadkowym

W budynku Starostwa Powiatowego oraz Centrum Przesiadkowego w Pszczynie wykonano ścieżki naprowadzające z polami uwagi. Wypukłe oznaczenia ułatwiają osobom niewidomym i słabowidzącym poruszać się samodzielnie i bezpiecznie w nieznanym otoczeniu.

Loading...


Ścieżka w pszczyńskim starostwie kieruje osoby niewidome od głównego wejścia do planu tyflograficznego z rozkładem i spisem pomieszczeń w brajlu oraz punktu obsługi klienta. Powstała w ramach projektu zwiększającego dostępność realizowanego przez Powiat Pszczyński wspólnie z Centrum Doradczo-Szkoleniowym "Dobre Kadry". Ścieżka w Centrum Przesiadkowym prowadzi z trzech wejść w kierunku punktu dyspozytorów, planu tyflograficznego oraz toalet.

- Zależy nam, żeby osoby ze szczególnymi potrzebami mogły samodzielnie uczestniczyć w bezpośredniej obsłudze w naszym urzędzie, dlatego systematycznie realizujemy wiele działań zwiększających dostępność komunikacyjną, architektoniczną i cyfrową - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Ścieżka dla niewidomych
Ścieżka w pszczyńskim starostwie kieruje osoby niewidome od głównego wejścia do planu tyflograficznego z rozkładem i spisem pomieszczeń w brajlu oraz punktu obsługi klienta. · fot. powiat


W budynku starostwa oraz powiatowych jednostkach dostępne są pętle indukcyjne wspomagające komunikację z osobami słabosłyszącymi. W pszczyńskim starostwie tabliczki brajlowskie na drzwiach informują o przeznaczeniu pomieszczeń. W punkcie obsługi klienta dostępne są lupy, w tym elektroniczne, ułatwiające wypełnianie wniosków osobom słabowidzącym. Działa też bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych dla osób z niepełnosprawnościami. To część z wielu wdrażanych działań.

Trzeci czwartek maja obchodzony był jako Światowy Dzień Świadomości Dostępności. Ma przypomnieć, że zwiększanie dostępności cyfrowej, ale również komunikacyjnej i architektonicznej to ważna kwestia, bo dzięki niej osoby ze szczególnymi potrzebami mają możliwość udziału w życiu społecznym.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.