pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 13 maja 2022
  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 9034

[ZDJĘCIA] Na Rynku odsłonięto w sobotę odlew pszczyńskiej starówki!

Miasto Pszczyna i Pszczyńskie Centrum Kultury zaprosiły mieszkańców w sobotę, 14 maja na odsłonięcie nowej atrakcji na pszczyńskim Rynku - odlewu starówki z brązu!

Odsłonięcie makiety Starego Miasta w Pszczynie na pszczyńskim rynku - 14.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Odlew, na którym umieszczono budynki pszczyńskiego rynku służyć będzie przede wszystkim osobom niedowidzącym i niewidomym, które za pomocą dotyku będą mogły poznawać pszczyńską starówkę.

Obiekt został usytuowany w pobliżu słynnej ławeczki księżnej Daisy. Odsłonięty został w czasie Nocy Muzeów w sobotę, 14 maja.

- Makieta pozwala spojrzeć na centrum naszego miasta nie tylko z innej perspektywy, ale również daje wyobrażenie o średniowiecznym układzie naszego miasta i daje możliwość dojrzenia niezwykłej liczby szczegółów na przykład na elewacjach budynków otaczających rynek. Wszystkie budowle zostały wykonane bardzo pieczołowicie, z olbrzymią starannością i znajdziecie tam mnóstwo detali architektonicznych - mówi Dariusz Skrobol. - Serdecznie zapraszam do spacerów i doświadczania pszczyńskiego rynku również w taki sposób - dodaje burmistrz.

Autorem projektu i odlewu jest znany artysta odlewnik Michał Batkiewicz.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.