pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 11 maja 2022
  • wczoraj, 06:20
  • wyświetleń: 6835

[ZDJĘCIA] Hologramy, makiety, filmy VR na Rynku w Pszczynie!

W dniach 13-15 maja z okazji Nocy Muzeów Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" gościł na pszczyńskim Rynku!

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" na Rynku w Pszczynie - 14.05.2022 · fot. pless.pl


Projekt odwiedza 40 miejscowości w całej Polsce, w tym Pszczynę. Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym w Pszczynie mogliśmy zobaczyć na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych, na których czekał specjalny multimedialny kącik.

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" zobaczyliśmy w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym można było zwiedzić szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Zainteresowani poznali artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczały projekcje fabularnego filmu VR "Wiktoria 1920" pokazywanego na specjalnych goglach, dzięki którym widz mógł stać się jednym z bohaterów filmu. Na poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków czekała makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamykała strefa zabawy z foto-budką, która uwieczniała i wysyłała na podany adres mailowy zdjęcia z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym można było obejrzeć produkcje "Dża-Dża" (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i "Nie kochać w taką noc" (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim). Zwiedzanie mobilnej wystawy było całkowicie bezpłatne.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.

Szczegóły i pełną trasę Wirtualnego Teatru Historii znajdziecie na stronie: niepodlegla.gov.pl/niepodlegla-w-trasie/

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.