pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 8 grudnia 2021
  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 12090

[ZDJĘCIA] Powstaje park kieszonkowy przy ul. Korfantego

Na osiedlu Siedlice w Pszczynie przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace przy tworzeniu parku kieszonkowego. Zobaczcie wizualizację!

Trwa budowa kieszonkowego parku na osiedlu Siedlice - 08.12.2021 · fot. pless.pl


W ramach przedsięwzięcia planuje się zagospodarowanie terenów zielonych na działce gminnej przy skrzyżowaniu ul. Bielskiej oraz ul. Korfantego w Pszczynie na Osiedlu Siedlice, poprzez rewitalizację przestrzeni publicznej i stworzenie ogólnodostępnego terenu zielonego dla mieszkańców - będzie to tzw. park kieszonkowy, czyli zielony skwer. Zadnie realizowane jest w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przybliżony koszt inwestycji to 94 tys. 508 zł.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne "ROL-BUD: Sp. J. Pastor Kazimierz z Kobielic. Projekt parku kieszonkowego oraz wizualizacje wykonała firma Studio Projektowe Magdalena Paw z Jankowic.

Park kieszonkowy - Wizualizacja
Park kieszonkowy - wizualizacja · fot. Arkadiusz Gardiasz - radny Rady Miejskiej w Pszczy


W planach są nowe nasadzenia, elementy małej architektury, remont istniejącej i utworzenie nowych nawierzchni ścieżek oraz oświetlenie działki. Warto podkreślić, że na terenie parku znajdzie się docelowo kilka rabat, gdzie zostanie nasadzonych ponad tysiąc nowych roślin.

Park kieszonkowy - Wizualizacja
Park kieszonkowy - wizualizacja


Na projekt z BO 2021 pod nazwą Zielone Siedlice - rozwój terenów zielonych poprzez stworzenie osiedlowego parku kieszonkowego można było głosować do października 2020 roku. Jego autorem jest Arkadiusz Gardiasz - radny Rady Miejskiej w Pszczynie i przewodniczący zarządu osiedla Kolonia Jasna.

"Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców. Głównym celem niniejszego projektu jest wzbogacenie ekosystemu miejskiego, zwiększenie atrakcyjności okolicy, podniesienie walorów estetycznych osiedla i jakości przestrzeni miejskiej. Stworzenie przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni publicznej. Takiej, do której dostęp mają wszyscy i takiej, która tworzy obraz miasta, przyjaznego miejsca do życia. Zieleń miejska przyczynia się do poprawy, jakości życia w miastach i utrzymania bioróżnorodności, jest elementem kompozycji urbanistycznej, wpływa na charakter i wygląd ulic i placów, kształtuje i porządkuje wnętrze miasta. Zieleń pełni funkcję ochronną dla mieszkańców, osłania od kurzu, dymu, a także od silnych wiatrów" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

- Zależy mi na stworzeniu w przestrzeni miejskiej małych, ogólnodostępnych, przyjaznych terenów zielonych, służących mieszkańcom. W miastach ważną kwestią jest dbałość o tworzenie chociażby niewielkich przestrzeni zielonych. Zieleń miejska przyczynia się do poprawy, jakości życia w miastach i utrzymania bioróżnorodności, jest elementem kompozycji urbanistycznej, wpływa na charakter i wygląd ulic i placów, kształtuje i porządkuje wnętrze miasta - mówi Arkadiusz Gardiasz.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.