pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 3 grudnia 2021
  • wyświetleń: 943

Jubileusz 20-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiórze

27 listopada obchodzono jubileusz 20-lecia reaktywowania Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiórze. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą w kościele parafialnym. Następnie w Gminnym Domu Kultury były przemówienia, kwiaty, prezenty, gratulacje i okolicznościowy tort.

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiórze
Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiórze - 27.11.2021 · fot. UG Kobiór


Wiele ciepłych słów Panie z KGW usłyszały od Wójta - Eugeniusza Lubańskiego. Wójt na ręce Przewodniczącej KGW - Donaty Szałaśnej złożył Paniom z koła najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy szczerego uznania dla zaangażowania Pań w upowszechnianiu kultury i tradycji Kobióra. Wyraził wdzięczność za aktywną działalność i wytrwałą pracę społeczną służącą rozwojowi i kształtowaniu tożsamości kulturowej oraz zwyczajów Gminy Kobiór. Podziękował również za nieocenioną pomoc przy organizacji imprez i uroczystości gminnych. Koło w tym roku zostało również docenione przez Radę Gminy Kobiór, która uchwałą z dnia 10 listopada przyznała KGW tytuł "Zasłużony dla Gminy Kobiór" w dziedzinie: "działalności społecznej i samorządowej" za działalność na rzecz naszej społeczności oraz promocję gminy.

W dalszej części Przewodnicząca przypomniała historię KGW, które reaktywowano z inicjatywy Krystyny Szawińskiej. Następnie podziękowała członkiniom za aktywny udział w kole i wszystkim, którzy przez te lata je wspierali. Upominek z rąk Przewodniczącej dostały Panie, które działają w KGW od 2021 roku, a były to:

  • Maria Krętosz,
  • Maria Fojcik,
  • Wiesława Zagórska,
  • Katarzyna Myszor,
  • Małgorzata Figołuszka,
  • Janina Seemann,
  • Donata Szałaśna.


Po oficjalnej części zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez panie z KGW.

Spotkanie z ludową nutą w tle, gdyby mogło - trwałoby pewnie do białego rana. Przypominano na nim wspólne wyjazdy, wycieczki, konkursy, udziały w uroczystościach, organizację imprez gminnych.

Przy tej okazji Gmina Kobiór zaprasza mieszkańców do zapisywania się do Koła Gospodyń Wiejskich, a także do innych kół, organizacji i stowarzyszeń z terenu naszej miejscowości. Bez społeczeństwa obywatelskiego, nie byłoby wspólnoty, integracji i wielu ciekawych inicjatyw. Warto mieć pasję, warto kontynuować ludowe tradycje i ocalić je od zapomnienia.

ar / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.