pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 2 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4201

"Gorzej niż w dawnych PGR-ach". Czytelnik o przystankach

Nasz czytelnik, pan Marek, napisał do naszej redakcji, by zwrócić uwagę na zły stan przystanków autobusowych na terenie miejscowości Łąka.

Przystanek w Łące przy DW 939 - 11.2021 · fot. Marek


- Mieszkam w Łące od niedawna, ale co rzuca się w oczy mi i przyjezdnym, to stan przystanków. To jest tragedia. Gorzej niż w dawnych PGR-ach. Może by zainteresować włodarzy tym tematem. Dzieci stoją na przystankach, leje im się na głowy, pomijam aspekt bezpieczeństwa i wizualny. Wizualnie to w ogóle porażka - wizytówka Madery i całej gminy... - uważa pan Marek.

Niedawno informowaliśmy, że wiaty przystankowe są wymieniane na terenie miejscowości należących do gminy Pszczyna - Rudołtowic, Piasku, Czarkowa, Ćwiklic, Wisły Malej, Studzionki i Pszczyny. Na liście zabrakło tym razem Łąki. Zapytaliśmy w pszczyńskim ratuszu, czy można liczyć na poprawę sytuacji w tym sołectwie.

- Obecnie na wskazanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 939 wykonywane są prace związane z budową drogi rowerowej. W trakcie prowadzenia inwestycji dotychczasowa wiata przystankowa zostanie zdemontowana. Po zakończeniu prac związanych z budową ścieżki w tym miejscu pojawi się nowa wiata - informuje rzecznik prasowy magistratu Oskar Piecuch. - Gdybyśmy wymienili wiatę teraz, jest niestety duże ryzyko, że mogłaby zostać uszkodzona. Oczywiście znamy temat, a wymiana jest planowana - dodaje.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.