pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 2 grudnia 2021
  • 4 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4340

[WIDEO] Czy to zanieczyszczenie rzeki Pszczynki?

Kilka dni temu nasza czytelniczka informowała nas o zanieczyszczeniu rzeki Pszczynki na odcinku od śluzy do mostu w ciągu ulicy Katowickiej w Pszczynie. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego zbadał sprawę - to nie zanieczyszczenie a osad.Referat ochrony środowiska wraz z zastępcą burmistrza Piotrem Sidziną odpowiedzieli na nasze zapytanie w sprawie:

- Informuję, że przedmiotowy wylot jest zakończeniem kanału przerzutowego wód gromadzonych w rowach melioracyjnych na terenie Parku Zwierzyniec. W związku z prowadzonymi robotami melioracyjnymi w ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej poprzez rewitalizację Parku Zwierzyniec - przywrócenie walorów przyrodniczych cennej zieleni parkowej - etap 1", wody gromadzone w przebudowywanych rowach przyjmują kolor żółto-brązowy ze względu na dużą ilość zawiesiny - mówi Piotr Sidzina.- Nie dochodzi do zanieczyszczenia wód rzeki Pyszczynki w wyniku awarii bądź niekontrolowanego zrzutu ścieków - uspokaja.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.