pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 30 listopada 2021
  • 3 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7717

Ważne! Zmiany w organizacji Punktu Szczepień Powszechnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W związku ze wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19, punkt zlokalizowany przy boisku Orlik przy ul. Zamenhofa 5a będzie działał przez 5 dni w tygodniu, w tym jak do tej pory w weekendy. By ograniczyć kolejki, zaleca się rejestrację na szczepienia. W grudniu w tej samej lokalizacji ruszą także szczepienia drive-thru. Na szczepienie możemy poczekać w ogrzewanym namiocie przy budynkach modułowych punktu.

Punkt szczepień w budynkach modułowych przy boisku „Orlik” na terenie POSiR - 30.07.2021
Punkt szczepień w budynkach modułowych przy boisku "Orlik" na terenie POSiR - przy Orliku · fot. powiat


2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 2 do 24 grudnia osoby z wystawionym e-skierowaniem będą miały możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego zapisania się. Ilość wolnych dawek będzie jednak ograniczona.

W ostatnich dniach wzrosło zainteresowanie szczepieniami. We wrześniu i październiku w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie podawano preparat przeciwko COVID-19 średnio 30 osobom dziennie. W ostatnich dniach października do punktu zgłaszało się zaledwie po kilkanaście osób, dlatego od początku listopada działa on tylko w weekendy. W połowie listopada zainteresowanie szczepieniami wzrosło, a w ostatnią sobotę i niedzielę zaszczepionych zostało 468 osób.

Punkt Szczepień Powszechnych czynny 5 dni w tygodniuOd początku grudnia, w związku ze znacznym wzrostem zainteresowania szczepieniami punkt będzie działał dodatkowo w czwartki, piątki i poniedziałki w godzinach od 15.00 do 20.00. Szczepienia w sobotę i niedzielę pozostają bez zmian (od 9.00 do 17.00).

Uwaga! Pracownicy hali sportowej POSiR nie udzielają informacji o szczepieniach. W celu uzyskania szczegółów należy dzwonić na infolinię punktu szczepień, pod numery podane poniżej.

Zaleca się rejestrację- Aby lepiej organizować szczepienia i ograniczyć kolejki chcieliśmy przywrócić obowiązkową rejestrację na szczepienia. Dokładnie w taki sam sposób punkt działał na wiosnę oraz latem, kiedy zainteresowanie przyjmowaniem preparatu przeciwko COVID-19 było bardzo duże - mówi Szymon Sekta, koordynator punktu szczepień.

- 2 grudnia Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, że do 24 grudnia w punktach szczepień powszechnych osoby z wystawionym e-skierowaniem będą miały możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego zapisania się. Aby mieć pewność, że nie zabraknie szczepionek, warto jednak wcześniej się zarejestrować. Można to zrobić na trzy sposoby - informuje koordynator.

Na szczepienie należy się zarejestrować:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989 lub
  • internetowo przez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl lub
  • dzwoniąc do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie w czwartki, piątki i poniedziałki od 15.00 do 20.00 oraz w soboty i niedziele od 9.00 do 17.00 pod numery: 577 511 077 lub 577 877 388.


W grudniu przy punkcie szczepień powszechnych uruchomiona zostanie także usługa drive-thru, czyli dodatkowe stanowisko dedykowane osobom przyjeżdżającym pojazdami. Podczas kwalifikacji i wykonywania szczepienia pacjenci przebywają w swoim samochodzie. Szczegóły dotyczące tej usługi zostaną podane w najbliższym czasie.

Przykre incydenty w punkcie szczepień - apelPracownicy Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych dokładają wszelkich starań, aby zaszczepić wszystkich chętnych. Jednak w ostatnim czasie spotkali się z przykrymi incydentami ze strony części osób.

- Bardzo proszę o szacunek dla medyków i wszystkich osób pracujących w punkcie szczepień. Nic nie usprawiedliwia wyzwisk i gróźb kierowanych w stronę personelu, który od wielu miesięcy dokłada starań, żeby szczepienia przebiegały w dobrej atmosferze. Negatywne zachowania oddziałują nie tylko na personel, ale również na pozostałe osoby oczekujące na usługę - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Od 27 kwietnia w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych wykonano ok. 31 tysięcy szczepień.

Warto przypomnieć, że na terenie powiatu pszczyńskiego działa także 18 punktów szczepień populacyjnych (głównie w ośrodkach zdrowia i aptekach). Ich adresy dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj