pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 8914

Zmarł Mistrz Kominiarski Franciszek Garbocz

23 listopada zmarł pszczyński Mistrz Kominiarski Franciszek Garbocz. Przeżył 60 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę.

Franciszek Garbocz
Ś.p. Franciszek Garbocz · fot. archiwum rodzinne


Franciszek Garbocz przygodę w zawodzie kominiarza rozpoczął w latach 80. Początkowo był czeladnikiem, później został Mistrzem Kominiarstwa. Kominiarstwem zainteresował się po swoim ojcu, który w zawodzie pracował również do swoich ostatnich dni.

- To był wielki człowiek, serdeczny, bardzo słowny i punktualny. Sercem był w kominiarstwie. Takich ludzi jak on już niema. Nauczyłem się od niego wiele, choć mógł nauczyć mnie więcej. Przekorny los nie pozwolił - mówi jeden z członków rodziny pana Franciszka.

Msza żałobna odprawiona zostanie w kościele św. Jana Pawła II w Pszczynie w dniu 27 listopada o godz. 10:00. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona na cmentarzu Wszystkich Świętych w Pszczynie.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.