pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 1010

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin 2021

19 i 20 listopada w Tauron Arena w Krakowie na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Polskę i klub UKS Karate Kasai, który prowadzi treningi w Szkole Podstawowej w Jankowicach, reprezentowała uczennica tej szkoły - Wiktoria Piszczek!

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin 2021 - 19-20.11.2021 · fot. Sławomir Jurczak


Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy, w królewskim mieście w Krakowie gościli najlepsi karatecy z całego świata. Do udziału w imprezie zgłosiło się 690 zawodniczek i zawodników z 33 krajów - z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa sprawiły, że na listach startowych nie było zawodników z Japonii i Australii.

- Wiktoria Piszczek z jankowickiego klubu jest tegoroczną wicemistrzynią Śląska. Tym razem niestety nie zdobyła medalu, przegrywając z zawodniczką z Ukrainy Sofia Moreńko. Mimo przegranej cieszymy się, że mogła reprezentować Polskę z orzełkiem na piersi wśród najlepszych z całego świata - mówi prezes UKS Karate Kasai Sławomir Jurczak

ar / pless.pl
źródło: UKS Karate Kasai Jankowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.