pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 831

[ZDJĘCIA] Pawłowicki karateka trzeci na mistrzostwach świata

Krystian Piątyszek zawodnik Pawłowickiego Klubu Karate Kyokushin zdobył 3.miejsce na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w kategorii kumite (walka) junior 16-17 lat +80 kg.

Pawłowicki karateka trzeci na mistrzostwach świata w Krakowie - 19.11-20.11.2021 · fot. UG Pawłowice


Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w Krakowie gościliśmy najlepszych karateków z całego świata, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Świata. Mistrzostwa odbyły się 19 - 20.11 2021 w TAURON Arena Kraków.

Głównym organizatorem tego wydarzenia był Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działał w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Kyokushin (WKF).

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się prawie 690 zawodniczek i zawodników z 32 krajów m.in.: Ukrainy, Hiszpanii, Rosji, Armenii, Bułgarii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Szwecji, Libanu, Austrii, USA.

Rywalizacja w MŚ odbyła się w 46 kategoriach wiekowych i wagowych. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 2 miejsce zdobywając aż 32 medale.

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.