pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 2414

Kilka lat później... Potok Starowiejski nadal zagrożeniem

Radna miejska Marcelina Leki po raz kolejny apeluje o poprawę stanu Potoku Starowiejskiego na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie. Nieprawidłowo funkcjonujący potok wielokrotnie już wylewał, doprowadzając do podtopień. Ciek wymaga remontu.

Potok Starowiejski - 11.2021 · fot. Marcelina Leki


Radna Marcelina Leki od dłuższego czasu walczy o wyremontowanie koryta Potoku Starowiejskiego. Ciek wodny w ostatnich latach zalewał wiele posesji na ternie Starej Wsi. Ostatni remont potoku był przeprowadzony w 2006 roku. Niestety okazało się, że niektóre przepusty są za małe, co powoduje piętrzenie wody i zalewanie domostw. W marcu 2018 roku radna wraz z Ryszardem Baronem zwrócili się do burmistrza z interpelacją ws. Potoku Starowiejskiego, który według radnych mógłby zostać wyremontowany przez Wody Polskie. Od tego czasu nic się jednak nie zmieniło. Przedstawicielka mieszkańców w Radzie Miejskiej wróciła w listopadzie z tematem.

- Zwracam się z prośbą o wystąpienie z wnioskiem do Wód Polskich o wykonanie przeglądu potoku pod względem zagrożenia przeciwpowodziowego. Od wielu lat bezskutecznie proszę o renowację i modernizację potoku, który już kilkukrotnie był przyczyną zalania i podtopienia domów na osiedlu - czytamy w interpelacji Marceliny Leki.

- Dziś potok jest w bardzo złym stanie: koryto jest wąskie, porośnięte krzewami i wysoką trawą, zaniesione śmieciami. Brzegi rowu są oberwane i podmyte. Przepusty wymagają wymiany, a w wielu miejscach są widoczne pęknięcia - wskazuje.

Do swojego wniosku radna dołączyła zdjęcia stanu potoku, które publikujemy w powyższej galerii.

Uważam, że ignorowanie tak poważnej sprawy jak prawidłowy przepływ wody zagraża bezpieczeństwu naszych domów i mieszkańców. Proszę o wizję lokalną w terenie i ocenę zagrożenia - pisze radna w treści interpelacji skierowanej do burmistrza Pszczyny.

Czekamy na odpowiedź.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.