pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 24 listopada 2021
  • wyświetleń: 97

Upcycling — drugie życie opakowań po produktach spożywczych

Materiał partnera:

Nie wyrzucaj od razu opakowań po produktach spożywczych! Sprawdź, jak wiele możesz z nich jeszcze zrobić. W ten sposób nie tylko zadbasz o planetę, ale również będziesz mógł zaoszczędzić codzienne wydatki. W końcu nie będziesz musiał dokupować rzeczy, które i tak posiadasz. Wystarczy, że ruszysz głową i pobudzisz swoją kreatywność.

Whitpress


Zwróć uwagę na materiał opakowania po produkcieNim zabierzesz się do pracy, najpierw sprawdź, z czego dokładnie wykonany jest posiadany przez ciebie przedmiot. Producent opakowań plastikowych musi umieścić na produkcie symbol, który powie ci, jaki surowiec został wykorzystany. To jest niezwykle istotne, ponieważ większość takich opakowań, jak np. plastikowe butelki nie nadają się do ponownego kontaktu z żywnością. Jeśli więc wypijesz swój napój, nie powinieneś wlewać do opakowania wody, którą masz zamiar wkrótce wypić. To naprawdę niezdrowe dla twojego organizmu!

Nie wyrzucaj szklanych przedmiotów - wykorzystaj jePrzede wszystkim staraj się nie wyrzucać od razu wszystkich szklanych przedmiotów. Możesz zrobić z nich stylowy wazon, czy ozdobę do salonu, ale nie tylko. Słoiki czy szklane butelki dobrze sprawdzą się w twojej domowej spiżarni. Zacznij od dokładnego wyczyszczenia ich. Następnie będziesz mógł je wykorzystać choćby po to, by przechowywać w nich pozostały z poprzedniego dnia obiad, czy przetrzymywać w nim przetwory, takie jak dżemy, konfitury czy kiszone warzywa. Dzięki temu, że można je wykorzystywać wielokrotnie, takie produkty mogą przetrwać z tobą lata!

Dobry pomysł na zabawę z dziećmi!Masz w swoim domu dzieci? Bardziej wytrzymałe opakowania, np. po jogurtach i serkach homogenizowanych możesz wykorzystać do zabawy z nimi. Możesz je wyczyścić i zrobić z nich domki, czy łódki. To też świetny pomysł na zajęcia plastyczne. Do nich z kolei możesz wykorzystać opakowania po cukierkach, czy wafelkach. Dziecko może wycinać kształty, bądź układać różne wzory, a następnie przyklejać je do kartki. W ten sposób stworzone dzieła będą na pewno wielką dumą twojej pociechy.

Wykorzystaj plastikowe butelki w ogrodziePlastikowe butelki mogą znaleźć swoje zastosowanie w ogrodzie. Jeśli obetniesz ich dolną część, możesz włożyć je w ziemię, aby ochronić wzrastające rośliny. Ponadto butelka z włożoną do wnętrza psią sierścią doskonale odstraszy krety i nornice, które buszują w twoim ogrodzie. Pamiętaj, tylko aby posprzątać plastik, gdy spełni on swoją rolę. Nie możesz pozwolić, aby zanieczyszczał twoje otoczenie!

Dbaj o planetę - plastik nie jest biodegradowalnyPlastikowe opakowania są niezwykle przydatne, a używane z głową nie szkodzą środowisku. Pamiętaj jednak, że plastik nie jest biodegradowalny, co oznacza, że zawsze musisz poddawać go recyklingowi. Tylko w ten sposób upewnisz się, że nie będzie on zanieczyszczał planety. Na dodatek w ten sposób zmniejszysz ilość surowców wykorzystywanych do ich produkcji, a co za tym idzie - obniżysz cenę ich produkcji. To oznacza same zalety dla ciebie i twoich bliskich!