pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 764

Ciepłe buty damskie na zimę - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał partnera:

Tegoroczna jesień nie należy do najzimniejszych ale meteorolodzy przepowiadają bardzo mroźną zimę. Jeśli jeszcze nie masz w domu ciepłej odzieży i obuwia to jest ostatni moment, aby się w nie zaopatrzyć. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając buty na mroźne dni.

Whitpress


Podeszwy i obcasyW sprzedaży dostępne są setki różnych wzorów obuwia zimowego. Zanim jednak wybierzesz te najlepsze, najpierw zastanów się co tak naprawdę jest ważne. Jedną z cech dobrych butów zimowych jest dostosowana do warunków pogodowych podeszwa. Aby buty chroniły przed zimnem powinna być ona nieco grubsza niż w obuwiu na inne pory roku i mieć co najmniej 0,5 cm wysokości. Warto zauważyć, że dla większości ludzi zimą niebezpieczny jest nie tylko chłód ale również śliska nawierzchnia. Chodniki pokryte lodem i śniegiem często są powodem upadków, co kończy się niejednokrotnie na szpitalnym oddziale ratunkowym. Aby zapobiec wypadkom wywołanym śliską powierzchnią warto postawić na buty płaskie z wyraźnym bieżnikiem. Na czas mrozów i śniegów lepiej odstawić na bok obuwie na wysokim obcasie. Jeśli planujesz wyjazd w góry w okresie świątecznym lub na ferie pomyśl też o zakupie specjalistycznego obuwia wyposażonego w dodatkowe elementy antypoślizgowe. Jeśli szukasz dobrej jakości obuwia zimowego możesz zajrzeć do sklepów stacjonarnych CCC, gdzie znajdziesz wiele interesujących modeli. Jeśli cierpisz na brak czasu możesz skorzystać również z internetowej wersji sklepu.

Cholewki - ciepłe i wygodneWybierając buty ocieplane damskie dla siebie zwróć też baczną uwagę na cholewkę. Musi być ona nie tylko ładna, ale także ciepła i wygodna. Najlepiej sprawdzają się buty z naturalnej skóry z ociepleniem wewnątrz. Naturalna skóra ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo elastyczna i dostosowuje się do kształtu stopy. Ponadto, jeżeli jest zabezpieczona specjalistycznymi preparatami, jest odporna na przemoczenie, co można uznać za przydatna cechę podczas chodzenia po topniejącym śniegu. Warto też wspomnieć, że buty ze skórzanymi cholewkami są trwałe i łatwo je utrzymać w czystości i dobrym stanie.

Jednakże sama skóra nie zapewni ciepła, dlatego buty zimowe powinny posiadać dodatkową warstwę ocieplenia. W zależności od rodzaju butów może to być warstwa sztucznego futerka lub miękka wyściółka. Zarówno jedna jak i druga opcja jest dobra. Zazwyczaj ocieplenie w formie futerka jest skuteczniejsze, ale niestety podczas noszenia butów, stopy znacznie bardziej pocą się w nim niż w przypadku lżejszych wyściółek.


Na co jeszcze zwrócić uwagę?Wybierając obuwie zimowe zwróć również uwagę na jego budowę. Najlepiej jeśli buty mają szeroki czubek, ponieważ są wygodniejsze. Warto także pamiętać o tym, aby buty na zimę były co najmniej o rozmiar większe niż sandałki. W sprzedaży dostępne są damskie buty o różnej wysokości cholewek. Najlepiej wybrać model sięgający za kostki, ponieważ buty będą chroniły przed chłodem nie tylko stopy ale także kostki.

Wybór obuwia zimowego nie jest prosty, ponieważ buty muszą spełniać szereg wymagań. Przede wszystkim muszą mieć bezpieczną podeszwę, która ochroni stopy przed zimnem. Ważne jest również, aby buty miały dobrą cholewkę, która sięga co najmniej do kostek i posiada ocieplenie zapewniające ciepło podczas chodzenia po zimnym podłożu. Warto zwrócić uwagę także na to, aby obuwie było odporne na przemoczenie i można je było łatwo utrzymać w czystości.