pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 140

Jak dobrać galerię ścienną plakatów do wnętrza?

Materiał partnera:

Tworzenie galerii na ścianach to wyjątkowo ciekawy sposób na dekorację wnętrza. Można wykorzystać do tego rodzinne, osobiste zdjęcia, ale największą popularnością cieszą się atrakcyjne grafiki oraz plakaty, szczególnie jeśli zdobią wspólne części domu. Wybór odpowiednich motywów jest kwestią wyłącznie indywidualną, podobnie jak styl galerii. Może wskazywać na szaloną, artystyczną wizję, jak i być elegancką, klasyczną instalacją. Czym się kierować przy wyborze plakatów na ściany? Jak stworzyć stylową, atrakcyjną galerię we wnętrzu domu?

Ciekawe plakaty na ścianyTworząc własną galerię plakatów na ścianie, warto postawić nie na to, co jest modne i popularne, ale na to, co najlepiej oddaje charakter wnętrza, a przede wszystkim właścicieli. Oczywiście można kierować się gotowymi wzorami - wybór jest ogromny, plakaty na ściany tworzone są z coraz większym rozmachem i pomysłami. Można także wybrać jakąś własną grafikę i skorzystać z usług drukarni internetowych, dzięki czemu dekoracja będzie miała bardziej unikatowy, osobisty wymiar. A jakie wzory są najpopularniejsze? Hitem ostatnich lat są wszelkie zdjęcia patentowe czy rysunki techniczne, wśród których można znaleźć takie, które idealnie oddadzą zainteresowania mieszkańców domu. Ciekawym pomysłem są również filmowe plakaty na ściany oraz takie, które nawiązują np. do wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Bardzo popularne są również plakaty retro. A jakie konkretnie wzory wybierać? To pozostaje wyłącznie kwestią własnego gustu.

Jak stworzyć ciekawą galerię plakatów na ścianie?Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest... odejście od wszelkich symetrii. Jednakowe ramy i jednakowe rozmiary plakatów będą wyglądały elegancko i estetycznie, ale... nudno! Dlatego warto postawić na "kontrolowany chaos" i nie bać się wyjść poza schematy, wybierając zróżnicowane ramy - od nowoczesnych, po tradycyjne, jak i różne rozmiary plakatów. Ich wieszanie również powinno być dziełem - można powiedzieć - przypadku, choć warto pamiętać, by możliwe były zmiany miejsca plakatów w przyszłości, bez naruszania osiągniętego efektu. Montując plakaty na ścianę, warto używać specjalnych taśm i haczyków, które nie wymagają wiercenia i nie uszkadzają ściany - wtedy zmiany również będą dużo łatwiejsze.

Gdzie stworzyć galerię z plakatów?Plakaty na ścianę - https://vintageposteria.pl/plakaty - idealnie sprawdzą się w takich miejscach, które trudno zagospodarować lub których nie chce się organizować za pomocą półek czy wiszących szafek. Sprawią, że ściana nie będzie przytłaczała swoim rozmiarem i pustą powierzchnią, a zarazem nie stworzy się wrażenia zbytniego przytłoczenia. Idealnym miejscem na galerię plakatów są także ściany nad schodami, które bywają kłopotliwe w aranżacji ze względu na swoje rozmiary i wysokość, mają za to ogromny potencjał dekoracyjny. Z pomocą plakatów na ściany można stworzyć także atrakcyjną galerię w kuchni, a także w... łazience, co jest w ostatnim czasie bardzo popularne. Dzięki nim można nadać wnętrzu wyjątkowy klimat.