pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 743

Zawodnicy Iskry wicemistrzami Olimpiady Lekkoatletycznej!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Dwoje zawodników Iskry Pszczyna zostało zakwalifikowanych do reprezentacji Województwa Śląskiego na Halową Olimpiadę Lekkoatletyka dla każdego. Początkowo byli to Franciszek Szymura w biegu na 600m U12 i Mateusz Kita w biegu na 300m U12.

Zawodnicy Iskry wicemistrzami Olimpiady Lekkoatletycznej - 11.2021 · fot. Iskra Pszczyna


Ten drugi jednak ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w zawodach. Na dwa dni przed wyjazdem do Torunia napłynęła do nas wiadomość o powołaniu kolejnego naszego reprezentanta, tym razem w skoku w dal - Oliwiera Bagińskiego U14.

W dniu 21 listopada ponad 30-osobowa grupa ze Śląska składająca się z zawodników w kategoriach U12, U14 i U16 startowała indywidualnie w biegach sprinterskich, przez płotki, średnich, w skokach oraz w pchnięciu kulą. Oprócz bezpośredniej rywalizacji między zawodnikami, prowadzona była również drużynowa klasyfikacja województw.

Franciszek Szymura w indywidualnym biegu na 600m zajął 5 miejsce z nowym rekordem życiowym 1’49.09s, zaś Oliwier Bagiński w skoku w dal zajął 19 lokatę.

W Arenie Toruń wystartowało łącznie 587 zawodników z całej Polski z 16 województw. Reprezentacja Województwa Śląskiego wywalczyła 2 miejsce, zdobywając tym samym Drużynowe Wicemistrzostwo Halowej Ogólnopolskiej Olimpiady LDK. Również nasi pszczyńscy lekkoatleci przyczynili się do tego sukcesu.

Gratulujemy!

ar / pless.pl
źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj