pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 22 listopada 2021
  • 24 listopada 2021
  • wyświetleń: 6398

Chciał udowodnić dziewczynie, że jest trzeźwy. Stracił ją i prawo jazdy

Kilka dni temu do komisariatu w Pawłowicach przyjechał młody mężczyzna, który zażądał badania stanu trzeźwości w obecności ukochanej, aby zakończyć spór dotyczący nadużywania przez niego alkoholu. Okazało się, że 26-latek ma w organizmie 0,5 promila. Mężczyzna został bez prawa jazdy i... dziewczyny.

prawo jazdy, policja
Jeździł po spożyciu. Został bez prawa jazdy · fot. KPP Pszczyna


Zdarza się, że policyjne interwencje bywają nieszablonowe. Z całą pewnością można do nich zaliczyć tą, która miała miejsce kilka dni temu w Komisariacie Policji w Pawłowicach. Do dyżurnego zgłosił się 26-latek wraz ze swoją partnerką, który zmęczony jej oskarżeniami o nadużywanie alkoholu, postanowił udowodnić swoją niewinność i poddać się przy niej badaniu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna przywiózł na komisariat dziewczynę swoim samochodem, twierdząc, że nie ma absolutnie nic do ukrycia. Zgodnie z żądaniem kierowcy, został on poddany badaniu trzeźwości. Wtedy też okazało się, że w organizmie mieszkańca powiatu pszczyńskiego jest... pół promila alkoholu. Mężczyzna został bez prawa jazdy i dziewczyny, która wzburzona, opuściła samotnie komisariat. O szczęściu w nieszczęściu może mówić młody człowiek, który o włos nie popełnił przestępstwa.

Przypominamy:

Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość ta jest równa lub niższa niż 0,25 mg w 1 dm³ wydychanego powietrza), co wypełnia znamiona wykroczenia.

Stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila alkoholu we krwi (czyli zawartość alkoholu przekracza 0,25 mg w 1 dm³ wydychanego powietrza), co jest już przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.