pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 4030

9 zarzutów oszustw oraz fałszowania podpisów

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Miedźnej przedstawili 49-latce 9 zarzutów oszustw oraz fałszowania podpisów. Wobec kobiety zastosowano zabezpieczenie majątkowe. Teraz będzie odpowiadać przed sądem, grozi jej do 8 lat więzienia.

policja, ilustracja
9 zarzutów oszustw oraz fałszowania podpisów przedstawiono 49-latce · fot. KPP Pszczyna


Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Miedźnej pracowali nad sprawą licznych oszustw popełnianych przez 49-latkę. Kobieta pod przykrywką własnej działalności gospodarczej występowała jako pośrednik przy zawieraniu umów i wprowadzała w błąd pożyczkodawcę co do tożsamości osoby ubiegającej się o pożyczkę. W ten sposób doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwotach od 2 000 do 10 000 złotych. Kobieta w ten sposób wzbogaciła się o 44 tysiące złotych.

Zajmując się tą sprawą, policjanci przeprowadzili szereg czynności, które doprowadziły do uzyskania kluczowych informacji. Mundurowi zabezpieczyli różnego rodzaju dokumentacje w tym także sfałszowane umowy pożyczkowe. Ponadto przeprowadzili działania operacyjne i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 49-latce 9 zarzutów oszustw oraz fałszowania podpisów.

Wobec kobiety zastosowano zabezpieczenie majątkowe. Przeciwko kobiecie został skierowany akt oskarżenia do sądu. Kobieta wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.