pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 688

Nowe stawki podatkowe w Pawłowicach

W części dotyczącej uchwał podczas październikowej Sesji Rady Gminy Pawłowice radni przegłosowali nowe stawki podatków od nieruchomości, które będą obowiązywać w gminie Pawłowice od 1 stycznia 2022 roku.

Pawłowice z lotu ptaka, UG Pawłowice
fot. UG Pawłowice


Stawka podatku od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 1,03 zł od 1 m² powierzchni, natomiast stawka podatku od gruntów pozostałych - 0,54 zł od 1 m² powierzchni. Stawka podatku od budynków lub ich części mieszkalnych wyniesie 0,89 zł od 1 m² powierzchni użytkowej, a
od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej - 25,74 zł od 1 m² powierzchni użytkowej.

Za 1 m² powierzchni użytkowej budynku związanego z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń stawka podatkowa wyniesie 5,25 zł.

W przypadku budynków pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego stawka podatku wyniesie 8,68 zł od 1 m² powierzchni użytkowej.

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.