pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 801

Uczniowie PZS nr 2 zaangażowali się w koncert dla Filipka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

16 października w Brzeszczach odbył się koncert charytatywny "Razem się wspieramy sąsiadowi Filipkowi pomagamy", na rzecz chorującego na SMA Filipka Cholewy. W wydarzenie zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, który był współorganizatorem przedsięwzięcia.

Koncert charytatywny "Razem się wspieramy sąsiadowi Filipkowi pomagamy" - 16.10.2021 · fot. Joanna Nadgórska


Ostatnie dni uczniowie szkoły, kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz oraz cukiernik spędzili bardzo pracowicie. Pod okiem i z pomocą nauczycieli piekli pyszne ciasteczka. Kolejny raz nie zawiedli też rodzice i nauczyciele, przekazując na kiermasz różne pyszności oraz inne rzeczy.

Uczniowie w dniu imprezy wsparli swą obecnością organizatorów, zaangażowali się w zabawy z najmłodszymi oraz obsługę stanowisk. Wspólnie udało się zebrać kwotę 18 778 złotych!

Dzięki tego typu akcjom młodzież uczy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, rozwija poczucie empatii, uczy tolerancji i życzliwości. Uczniowie swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że mają wielkie serca, chcą pomagać i nie jest im obojętny los Filipka.

Uczniowie już rozpoczynają kolejną akcję tzw. "Szafowanie dla Filipka". Razem z fundacją "Po pierwsze" i ambasadorem akcji Michałem Wiśniewskim zbierają używaną odzież, której można dać drugie życie.

Ty również możesz pomóc! Wystarczy zajrzeć do swojej szafy. Poszukać rzeczy, z których już nie korzystasz. Spakować do worka i przynieść do szkoły. Finał akcji szafowania odbędzie się 19 listopada.

źródło: PZS nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj