pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 13 października 2021
  • 21 października 2021
  • wyświetleń: 1014

Warsztaty żywej architektury: altana z wierzby

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Interesujesz się architekturą? Lubisz pielęgnować i sadzić rośliny, robić z nich nietuzinkowe kompozycje? Zawsze się zastanawiasz, jak robi się takie "rosnące" pawilony, altanki czy korytarze? Koniecznie przyjdź na warsztaty żywej architektury do GOK Suszec!

Żywa architektura to budowle i rzeźby z rosnącej wierzby, nurt eko-budownictwa prężnie rozwijający się na zachodzie Europy. To połączenie człowieka i natury - naszych umiejętności rękodzielniczych i żywotności wierzby. Konstrukcje z wierzby jako ozdoby placów, ogrodów, skwerów są wybierane przede wszystkim dlatego, że żyją, zmieniają się, wzrastają wraz z nami i naszymi bliskimi.

Warsztaty żywej architektury zostaną przeprowadzone w Suszcu w plenerze, na terenach zielonych zlokalizowanych na tyłach budynku Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Ogrodowa 22) i potrwają 23-24 października, 4-5 godzin dziennie - o dokładnej godzinie poinformujemy osoby zapisane.

Warsztaty są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba mieć żadnej konkretnej wiedzy ani umiejętności - wystarczy się zapisać i przyjść! W zajęciach będzie mogło wziąć udział 15 osób.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy: bogrud@wp.pl lub pod numerem telefonu 887-708-870. Zajęcia poprowadzi dwóch instruktorów z bogatym doświadczeniem w realizacjach obiektów wierzbowych metodą warsztatową.

Warsztaty odbywają się w ramach inicjatywy "Żywa architektura" w projekcie "Kulturalne Wydobycie 2.0", dofinansowanym ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

ar / pless.pl
źródło: GOK Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj