pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 8792

Życie kruche jak lód! Florek z Pszczyny walczy o zdrowie

6-miesięczny Florian Francuz z Pszczyny urodził się wcześniakiem. Walczy retinopatią wcześniaczą. Przeszedł już 3 operacje ratujące jego wzrok. Można go wesprzeć w walce o przyszłość - trwa zbiórka na portalu siepomaga.pl na leczenie i rehabilitację.

Florek z Pszczyny walczy o zdrowie i lepszą przyszłość
Florek z Pszczyny walczy o zdrowie i lepszą przyszłość · fot. siepomaga.pl


Florek przyszedł na świat o wiele za wcześnie - w 26 tygodniu ciąży. Ważył wówczas 936 gramów. Od swojego pierwszego oddechu toczył zaciętą walkę o życie.

- Jego maleńki organizm nie był gotowy do tak wczesnego porodu. Niewydolność oddechowa, wodogłowie, zmniejszona objętość móżdżku, retinopatia... Ogrom problemów przytłaczał i przytłacza do dziś! Syn przeszedł już trzy operacje ratujące jego oczka. Po 132 dniach pobytu w różnych szpitalach wreszcie jesteśmy razem w domu. Jednak to nie koniec, a dopiero początek naszej walki... Florek potrzebuje fizjoterapii, terapii wzroku i wieloetapowego leczenia. Sytuacja z oczkami Floriana jest dynamiczna, dochodzi do odwarstwiania się siatkówki, czeka nas kolejny pilny wyjazd do zagranicznej kliniki, w Polsce odmówili nam pomocy - mówią rodzice Florka.

- Stan Florianka jest ciężki, szansa na widzenie w jednym oczku jest bliska zeru, w drugim jest tylko troszkę lepiej. Jednak na ten moment wzrok synka jest naszym priorytetem i w tej walce się nie poddamy! Ale nie możemy zapominać też o innych problemach. Dla Florka zrobimy wszystko, dlatego dzisiaj pełni nadziei prosimy- pomóż nam - dodają rodzice chłopczyka.

Link do zbiórki:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.