pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 270

Czym zajmuje się Laboratorium Wytrzymałościowe?

Materiał partnera:

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab z siedzibą w Gdańsku zajmuje się wykonaniem mechanicznych próbek dla klientów działających w sektorze przemysłowym. Ponieważ na rynku polskim działa wiele ośrodków oferujących wysokiej jakości specjalistyczne usługi w zakresie badań próbek, można zadać pytanie: "dlaczego właśnie Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab jest podmiotem, z którego usług należy skorzystać?"

Whitpress


Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta: ofertę Laboratorium Wytrzymałościowego wyróżnia spośród oferty wiele zalet, między innymi:
  • nowoczesna, specjalistyczna aparatura, która jest wykorzystywana przez specjalistów w ramach codziennej pracy Laboratorium,
  • fakt, że przygotowanie i badanie próbek jest wykonywane przez Laboratorium we własnym zakresie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla klientów Tenslab, ponieważ oznacza ona, że dzięki temu rozwiązaniu mogą oni w krótkim czasie zapoznać się z wynikami badań.


Zobacz także: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/laboratorium-wytrzymalosciowe-tenslab

Whitpress


Przeprowadzane w Laboratorium Wytrzymałościowe badania wykonywane są przede wszystkim w celu kwalifikowania technologii wykorzystywanych w branży spawalniczej. Nie jest to jedyna możliwość zastosowania badań, które przeprowadza Laboratorium Tenslab, opisywane badania wykorzystywane są również podczas sprawdzania umiejętności kandydatów na stanowiska spawacza lub operatora spawarki.

To jeszcze nie wszystkie zalety usług badawczych Laboratorium. Do innych atutów, które sprawiają, że wybór oferty prezentowanej przez Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab to dobra decyzja, należą między innymi:

profesjonalizm, z jakim specjaliści Tenslab podchodzą do wykonywanych obowiązków. To właśnie indywidualne podejście do każdego Klienta sprawia, że od początku działalności Laboratorium Wytrzymałościowe cieszy się dobrą opinią w branży,
zgodność wszystkich przeprowadzanych badań z obecnie obowiązującymi normami, standardami i dobrymi praktykami.
Sprawdź też: moduł Younga

Whitpress


O tym, że usługi badawcze świadczone są przez Laboratorium na najwyższym poziomie, świadczą choćby liczne referencje zdobyte w ramach wieloletniej współpracy z podmiotami krajowymi i międzynarodowymi oraz akredytacja (numer akredytacji: AB 1700), która została udzielona Laboratorium przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA).

Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab - zakres wykonywanych usługLaboratorium Wytrzymałościowe Tenslab w ramach swojej działalności wykonuje między innymi takie badania mechaniczne, jak:
  • próba udarności, czyli stopnia, w jakim dana próbka jest odporna na pękanie. Badanie udarności jest procedowane w różnych temperaturach: w temperaturze pokojowej, obniżonych do -60 stopni oraz -196 stopni w skali Celsjusza;
  • badania metalograficzne. Jeśli chodzi o ten rodzaj badań mechanicznych, Laboratorium Wytrzymałościowe przeprowadza dwa rodzaje badań: badania metalograficzne mikroskopowe oraz badania metalograficzne makroskopowe;
  • statyczna próba rozciągania materiału pozwalająca na sprawdzenie wytrzymałości materiału - więcej informacji pod adresem: https://tenslab.pl/statyczna-proba-rozciagania


Whitpress


Jeżeli są Państwo zainteresowani pełną ofertą badań mechanicznych wykonywanych przez Laboratorium Wytrzymałościowe Tenslab, zapraszamy do kontaktu. W celu uzgodnienia szczegółowych warunków współpracy prosimy uprzejmie o kontakt: telefoniczny (numer telefonu +48 739 000 203), mailowy (adres wytrzymalosciowe@tenslab.pl) bądź osobisty.

Whitpress