pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 341

Jak wybrać właściwy materac dla Ciebie? 3 praktyczne porady

Materiał partnera:

Piankowy, sprężynowy, a może hybrydowy? Miękki czy twardy? Z pokrowcem czy bez? To jedne z najczęstszych pytań, na które odpowiadają specjaliści ds. snu. Zakup materaca to dość duży wydatek, zwłaszcza jeśli zależy nam na wysokiej jakości. Dlatego przed wyborem konkretnego modelu warto sprawdzić, co na ten temat mają do powiedzenia eksperci. Sprawdziliśmy!

1. Jaki rodzaj wypełnienia jest najlepszy dla kręgosłupa?Na postawione powyżej pytanie nie ma jednej, prawidłowej odpowiedzi. Wiele zależy od naszego stanu zdrowia oraz indywidualnych preferencji. Dzieciom w wieku rozwojowym poleca się zakup materaca piankowego ze względu na to, że ich kręgosłup nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Po tego rodzaju wypełnienie sięgają także osoby, które skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego oraz seniorzy.

Materac sprężynowy kieszonkowy to dobry wybór do łóżek jednoosobowych. Ale nie tylko! Po ten rodzaj wypełnienia chętnie sięgają osoby, które lubią elastyczne podłoże. Dzięki nowoczesnej konstrukcji sprężyny nie przenoszą drgań i nie skrzypią przy każdym poruszeniu. Tego typu produkty dostępne są także w wariantach dwuosobowych. Dobrym wyborem dla par (także tych, u których występuje duża różnica wagi) są materace hybrydowe. Choć to najdroższe modele na rynku, zapewniają wysoki komfort snu.

2. Czym się kierować przy wyborze twardości materaca?Jednym z podstawowych wyznaczników doboru twardości materaca jest masa ciała osób, które będą z niego korzystać. Osobom o niewielkiej wadze (około 50-60 kilogramów) zaleca się wybór materaca o twardości H1 lub H2. Z kolei osoby o nieco wyższej wadze powinny wybrać materac średnio twardy lub twardy (H3, H4 lub H5 - dwa ostatnie przeznaczone są dla użytkowników, którzy ważą powyżej 100 kilogramów).

Największą popularnością cieszą się materace o twardości H2 i H3, czyli średnio twarde. Zbyt twardy materac nie jest polecany osobom, które zmagają się z chorobami układu krążenia. Może powodować nadmierny ucisk, a w konsekwencji skurcze oraz drętwienia kończyn. Pamiętaj, że zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki materac może w negatywny sposób odbić się na komforcie snu.

3. Czy warto zainwestować w materac z pokrowcem?Materac, tak jak każdy przedmiot codziennego użytku, z czasem może ulec uszkodzeniom i zabrudzeniom. Wysokiej jakości pokrowiec to sposób na przedłużenie jego żywotności. Warto wybrać materac z pokrowcem, który z łatwością można ściągnąć i wyprać w pralce w wysokiej temperaturze, która pozwala pozbyć się plam, zabrudzeń, większości alergenów oraz drobnoustrojów chorobotwórczych.

Gdzie znaleźć materac odpowiadający naszym potrzebom?Coraz więcej osób decyduje się na zakup materaca online. Sklepy internetowe (w tym m.in. sklep internetowy Selene Materace) oferują szeroki wybór produktów dla osób dorosłych, dzieci (w tym także niemowląt), a także seniorów oraz osób o szczególnych potrzebach.