pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 237

Kapcie dla dzieci - do szkoły i przedszkola

Materiał partnera:

Maluch na dwóch nogach staje około 1 roku życia. Wtedy zaczyna chodzić i się przemieszczać. Na jego prawidłowy rozwój stóp wpływa obuwie, które nosi, w tym kapcie. Ich wybór jest istotny, ponieważ dziecko spędza w nich dużo czasu. Pantofle dla dziecka powinny spełniać pewne wymogi, żeby wspierać jego motorykę i zapewniać mu prawidłową postawę podczas nauki chodzenia. Podobnie jest ze starszymi dziećmi. Muszą mieć właściwie dobrane kapcie, by nie odczuwać żadnych dolegliwości stóp. Sprawdź jakie paputki dla dziecka są właściwe.

Whitpress


Idealne bambosze dla dzieciZanim założysz dziecku pierwsze kapcie, pamiętaj, by jego stopa doświadczała bosego dreptania po różnych podłożach.

Wygodne kapcie nie tylko zapewniają prawidłową postawę, ale dodatkowo wspierają chód. To musi być obuwie sprężyste i miękkie. Nie może w żaden sposób krępować i uciskać, ponieważ kości malucha są jeszcze plastyczne i mogą w źle dobranych kapciach nieprawidłowo się odkształcić.

Kapcie od polskich producentów znajdziesz na: https://e-butydladzieci.pl/i11-Kapcie.html

Jeśli kupujesz pierwsze bambosze, zwróć uwagę na:  • elastyczność ­- podeszwa powinna dać się swobodnie złożyć w 2 palcach; jeżeli to trudne, oznacza, że kapcie są za sztywne i nie nadają się dla dziecka,
  • lekkość - butki nie mogą być ciężkie, za bardzo obciążą dziecku stopy,
  • tkaninę - powinna być przepuszczalna i naturalna, by nie podrażniać delikatnej skóry stóp dziecka,
  • szerokość - obszar paluszków nie może być zawężony, dziecko musi swobodnie nimi poruszać,
  • podeszwę - powinna być płaska zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.


Kapcie do żłobka nie mogą mieć obcasów, usztywnień i zapięć za kostkę. Wszystkie te elementy są niezbędne w przypadku dzieci starszych lub u których stwierdzono nieprawidłowy chód. Maluszki, których nóżki dopiero się kształtują, nie potrzebują wgłębień, usztywnień i dodatkowych aplikacji w pantoflach, ponieważ takie cechy mogą zaburzyć utrzymanie równowagi i obciążyć stawy.

Zobacz także: https://e-butydladzieci.pl/blog/kapcie-do-przedszkola

Jeżeli Twoje dziecko już chodzi i etap pierwszych kroków ma dawno za sobą, pamiętaj, by mierzyć jego stopę co 2-3 miesiące i sprawdzać, czy jego kapcie nie są za małe. Prawidłowo dobrane kapcie powinny być większe od najdłuższego palca o około 5 mm, ale nie więcej niż 10 mm. W ten sposób zapewnisz mu swobodne przesuwanie palców podczas chodzenia, idealnie dobierając kapcie do wielkości stopy. Zwróć uwagę na podeszwę. Jeśli jest antypoślizgowa i sprężysta zapewni dziecku bezpieczeństwo. Od linii śródstopia powinna się łatwo zginać. Czubek powinien być nie tylko szeroki, ale również wysoki, by nie uciskał i zapewniał prawidłowe ułożenie palców. Zapięcie, sznurowanie czy rzepy im dalej sięgają czubka kapci, tym lepiej. Ułatwią w ten sposób swobodne ściąganie i zakładanie obuwia. Miękkie kapcie dla dziecka są lepsze niż sztywne.

Kapcie dla dziewczynki - nie tylko różWizualność kapci jest ważna, ponieważ dzieciom powinny lubić bambosze, z którymi na co dzień się nie rozstają. Dla dziewczynek oferta prezentuje sporo kapci w różowym kolorze, ale również odcieni bardziej uniwersalnych jak zieleń, szarości czy krem. Dużym powodzeniem cieszą się kapcie dziecięce w pastelowych odcieniach z takimi dodatkami jak kokardki, brokat czy motywy ulubionych postaci z bajek. Dziewczynki kochają kapcie w kotki, króliczki i inne zwierzątka. Dla samodzielnego radzenia sobie z zakładaniem możesz szukać wśród modeli z rzepami.

Sprawdź: https://estetico.pl/odcisk-na-stopie-u-dziecka-jak-pozbyc-sie-tego-problemu

Kapcie chłopięce - coś więcej niż granatKapcie dla dziecka starszego powinny uwzględniać jego chód i postawę. W przypadku chłopców, którzy są bardziej skłonni do ruchu, warto zwrócić uwagę na usztywnienie kostki. Zabezpieczysz ją w ten sposób przed skręceniem. Wśród chłopięcych modeli dominują ciemniejsze kolory jak niebieski i granatowy. To nie tylko czarne pary, ale również kapcie w odcieniach szarości czy brązu. Dużym zainteresowaniem cieszą się motywy bohaterów. Chłopcy utożsamiają się ze Spidermanem lub Batmanem. Kochają piktogramy samochodów, piłki nożnej i wszystkiego, co związane jest z komputerami.