pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 335

Marzysz o własnym domu? Sprawdź warunki uzyskania kredytu hipotecznego

Materiał partnera:

Na pewnym etapie życia wiele osób marzy o stabilizacji. Pierwszym krokiem do osiągnięcia pełnej samodzielności jest zazwyczaj posiadanie własnych "czterech ścian". Niestety tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania lub domu z zaoszczędzonego kapitału. Jednak nie oznacza to, że należy rezygnować z planów. Rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Wbrew pozorom warunki jego uzyskania nie są tak wygórowane, jak mogłoby się wydawać. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby spełnić marzenie o własnym "M".

Whitpress


Zdolność kredytowa - od czego zależy?Decyzja o przyznaniu kredytu hipotecznego należy do banku. Niezależnie od tego, który wybierzesz, musisz wykazać zdolność kredytową. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla banku, które określa, że będziesz w stanie spłacać terminowo raty zobowiązania i jednocześnie stać Cię będzie na comiesięczne utrzymanie. Ubiegając się o kredyt hipoteczny wzięte będą pod uwagę:
  • historia kredytowa w BIK - najlepiej, jeżeli nie posiadasz zadłużeń, a jeśli tak, to powinny być terminowo spłacane;
  • miesięczne dochody - od ich wysokości zależy kwota kredytu hipotecznego;
  • koszty utrzymania - zależą od tego, jakie dochody przypadają na jednego członka rodziny;
  • ilość kredytobiorców - zobowiązanie możesz zaciągnąć samodzielnie bądź z inną osobą, tj. żoną lub mężem, partnerką lub partnerem, a także z rodzicami. Istotny jest też wiek kredytobiorców;
  • staż pracy i rodzaj umowy - każdy ma szansę na uzyskanie kredytu, niezależnie od źródła dochodu. Warunkiem jest, aby był on akceptowany przez bank. W najlepszej sytuacji są osoby, zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.


Wkład własny - warunek konieczny uzyskania kredytu hipotecznegoZdolność kredytowa jest bardzo ważnym, ale nie jedynym warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego. Wymogiem stawianym przez banki jest posiadanie wkładu własnego na poziomie 20%. Zdarzają się również placówki, które udzielają kredytu, jeśli posiadasz tylko 10% wartości nieruchomości. Czy to oznacza, że nie mając kapitału, nie możesz ubiegać się o kredyt? Niekoniecznie. Istnieje możliwość pozyskania od rodziny darowizny, która jest zwolniona od podatku. Pamiętaj również, że wkładem własnym nie musi być gotówka. Możesz skorzystać z zabezpieczenia kredytu na innej nieruchomości. Łączna suma zabezpieczenia przewyższy kwotę zobowiązania, a to z kolei umożliwi Ci uzyskanie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego.

Szukasz doradztwa finansowego? Zasięgnij rady profesjonalistyW bankowości nie ma miejsca na żadne pomyłki i niedociągnięcia. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, warto dobrze się do tego przygotować, dzięki czemu zwiększasz szansę na jego uzyskanie. Dlatego skorzystaj z doradztwa doświadczonych ekspertów w Notus Finanse S.A. Porównają dla Ciebie oferty kilkunastu banków, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Zapewnią Ci również kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu. Przygotują formalności, dopilnują zgodności wszystkich dokumentów oraz będą czuwać nad jego przebiegiem do momentu uzyskania przez Ciebie środków finansowych.

Decyzja o pozyskaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania jest bardzo ważna. Choć cały proces może wydawać się żmudny i trudny, dzięki pomocy specjalistów w niedługim czasie będziesz mógł zrealizować swoje marzenie o własnych "czterech kątach".