pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

 • 4 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 1404

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna: książki online dla każdego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Od sierpnia 2021 Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do dziesiątek tysięcy e-booków, audiobooków i wideo-kursów w serwisach Legimi, IBUK Libra (PWN) i Ebookpoint BIBLIO (Helion).

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie


Z oferty mogą skorzystać wyłącznie zarejestrowani Czytelnicy. Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Bezpłatne kody można pobrać w Bibliotece Centralnej od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-18.00:
 • osobiście (MPBP w Pszczynie, ul. Piastowska 1),
 • telefonicznie (32) 447-10-06
 • mailowo (wyp@biblioteka-pszczyna.pl).


LEGIMI

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Aby otrzymać dostęp do Legimi, pobierz kod w bibliotece, mailowo, pisząc na adres wyp@biblioteka-pszczyna.pl lub telefonicznie pod nr (32) 447 10 06, podaj swoje imię, nazwisko (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem).

Czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu! Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

IBUK Libra (PWN)

Od 4 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne).
Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki.

Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:
 • pobierz kod w bibliotece, mailowo, pisząc na adres wyp@biblioteka-pszczyna.pl lub dzwoniąc pod nr (32) 447 10 06, podaj swoje imię i nazwisko (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)
 • wejdź na stronę libra.ibuk.pl/
 • zarejestruj się (podaj e-mail i hasło)
 • Wprowadź PIN otrzymany w bibliotece
 • otwórz w myIbuk: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, generuj bibliografię, korzystaj z encyklopedii i słownika
 • wymagana przeglądarka: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub IE v.10


Ebookpoint BIBLIO (Helion)

Od 1 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy.
Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:
 • pobierz kod w bibliotece, mailowo, pisząc na adres wyp@biblioteka-pszczyna.pl lub zadzwoń pod nr (32) 447 10 06 i podaj swoje imię i nazwisko (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)
 • wejdź na biblio.ebookpoint.pl/
 • zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto
 • wprowadź otrzymany kod
 • korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!


Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod.

W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj