pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 4 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2658

[ZDJĘCIA] Na ulicy Leśnej w Pszczynie postawiono nowe latarnie

Na fragmencie ulicy Leśnej w Pszczynie wybudowane zostało nowoczesne oświetlenie. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo na drodze oraz w jej sąsiedztwie.

Na ulicy Leśnej w Pszczynie postawiono nowe latarnie · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Na blisko 200-metrowym odcinku, licząc od skrzyżowania z ulicą Rybnicką (w tym na łuku drogi), zainstalowano sześć wysokich na siedem metrów słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Prace wykonała firma Instalatorstwo Elektryczne Mieczysław Kostka z siedzibą w Bojszowach. Koszt zadania wyniósł 31.980 złotych.

- Sukcesywnie w gminie Pszczyna wymieniamy stare latarnie na energooszczędne oświetlenie typu LED oraz stawiamy nowe maszty oświetleniowe. Naszym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz w ich sąsiedztwie - mówi Dariusz Skrobol.

Jak zaznacza burmistrz, w ostatnim czasie takie inwestycje poczyniono również na ulicy Kolejowej w Piasku oraz Sybiraków i Studzienickiej w Pszczynie. Wybudowano również oświetlenie przy przejściu dla pieszych na ulicy Żubrów w Jankowicach.

Warto dodać, że to nie koniec podobnych przedsięwzięć. W tym tygodniu gmina ogłosiła kolejny przetarg na budowę oświetlenia, tym razem w Pszczynie na ulicy Krzywej i ulicy Brudnego. Nowe lampy pojawią się także przy parkingu przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz przy przejściu dla pieszych na ulicy Katowickiej w Piasku.

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.