pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 26 lipca 2021
  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 3191

Konsultacje: przywrócenie połączenia kolejowego Jastrzębie - Katowice

Za nami:

Urząd Gminy Pawłowice zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym przywrócenia połączenia kolejowego Jastrzębie-Zdrój - Katowice.

Pociąg, szybka kolej
Możliwe będzie przywrócenie połączenia kolejowego Jastrzębie - Katowice · fot. materiały prasowe / UG Pawłowice


Spotkanie będzie dotyczyło projektu "Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+ do 2028 roku dla projektu liniowego pn. Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami" realizowanego na zlecenie Województwa Śląskiego przez konsorcjum firm Infra - Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Konsultacje odbędą się 29 lipca (czwartek) o godz. 10.00 w formie zdalnej (online). Zainteresowane osoby są proszone o przesłanie zgłoszenia uczestnictwa na adres mailowy: konsultacje.jastrzebie@infracd.pl do 27 lipca (wtorek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom 28 lipca (środa).

Ideą inwestycji jest utworzenie połączenia kolejowego Katowice - Jastrzębie-Zdrój przez Żory. Środkiem do tego celu jest budowa (lub odbudowa, w zależności od wariantu, który zostanie wybrany) infrastruktury kolejowej pomiędzy Jastrzębiem-Zdrojem, Żorami i Orzeszem. W powiązaniu z istniejącą infrastrukturą, ma to zapewnić atrakcyjne połączenie Jastrzębia-Zdroju, Żor i okolicznych miejscowości m.in. z Katowicami. Spotkanie konsultacyjne dotyczyć będzie szczegółowego przedstawienia rozpatrywanych wariantów przebiegu tej trasy.

Przypomnijmy, że rozważane są dwa warianty połączenia. Pierwszy miałby prowadzić z Jastrzębia-Zdroju przez Pawłowice do Żor i dalej do Katowic. Drugi zakłada pominięcie Pawłowic i poprowadzenie nowej linii z Jastrzębia przez Bzie bezpośrednio do Żor. Dla gminy Pawłowice jedynym akceptowalnym wariantem jest ten prowadzący do Żor przez Pawłowice i Warszowice. W przypadku wyboru tej trasy, gmina będzie mogła finansowo zaangażować się w projekt.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.