pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 670

Zdrowa cera na wakacje. Pielęgnacja twarzy latem

Materiał partnera:

Piękna i zdrowa cera to mniej kompleksów i możliwość cieszenia się świetlistą, gładką skórą. Natomiast aby skóra mogła taka w istocie być, wymaga odpowiedniej pielęgnacji, doboru preparatów, zabiegów oraz zdrowego trybu życia. Wielu kosmetologów, czyli osób pracujących w specjalistycznych gabinetach podkreśla, że stosowanie drogich preparatów i chodzenie na regularne zabiegi to za mało.

Whitpress


Codzienna pielęgnacja skóry to za mało, ważne jest całościowe dbanie o organizm — na jakie elementy warto zwrócić uwagę?To jak żyjemy na co dzień, ma ogromny wpływ na to, jak nasza skóra później wygląda. Dlatego też w pierwszej kolejności trzeba zadbać o zdrowy, spokojny sen. Jeśli organizm jest zmęczony, ciągnie niewyspany, brak mu energii do życia i działania, to również odbija się to na skórze. Skóra zaczyna się przesuszać lub nadmiernie przetłuszczać. Powstają różne zmiany skórne w postaci wykwitów.

Dlatego też przeznaczenie w ciągu doby odpowiedniej ilości godzin na to, by zregenerować ciało i umysł sprawią, że nie tylko skóra latem będzie prezentować się piękniej, ale także my będziemy się zdecydowanie lepiej czuć w swoim ciele. Kolejnym elementem jest zbilansowana dieta.

Niezdrowe odżywianie może powodować podrażnienie skóry, co prowadzi do powstawania kolejnych, nieestetycznych zmian skórnych — czego warto unikać?Nie od dzisiaj wiadomo, że fast foody, jedzenie smażone na głębokim oleju, słone przekąski oraz słodycze to prosta droga nie tylko do przybrania kilku kilogramów więcej, ale także do tego, że skóra zacznie źle reagować na śmieciowe jedzenie, niedostarczające jej żadnych zdrowych składników i mikroelementów. Zacznie się przetłuszczać, będą powstawać zaskórniki, które po jakimś czasie przerodzą się w wykwity skórne, które nieestetycznie będą wyglądać na twarzy, ale także na całym ciele.

Spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, dostarczając organizmowi witamin i minerałów, to przepis na zdrowe ciało i skórę. Bardzo ważne jest także nawadnianie organizmu. Jest to istotne nie tylko w okresie letnim, kiedy temperatury sięgają bardzo wysokich wartości, ale przez cały rok.

Wypijanie odpowiedniej ilości płynów bardzo szybko da zaskakujące rezultaty w postaci pięknej, napiętej i zdrowo wyglądającej skóry. Oczywiście pielęgnacja twarzy i skóry wymaga również specjalnych produktów. Latem do złuszczania martwego naskórka wystarczy nam peeling enzymatyczny lub ziarnisty.

Pielęgnacja kosmetyczna — jakich preparatów nie warto stosować latem, a po jakie sięgać zdecydowanie chętniej?W tym okresie warto odstawić kwasy i stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną na twarzy w postaci kremów z filtrami. Dobrze sprawdzają się do tego celu specjalne kremy koloryzujące, które ujednolicą kolor cery, a jednocześnie będą chronić przed powstawaniem przebarwień oraz zmarszczek, jakie może powodować słońce.

Latem także warto zrezygnować z ciężkich kosmetyków do makijażu w postaci podkładów i intensywnych korektorów. Niestety wysokie temperatury działają nieubłaganie i podczas upałów nawet najtrwalszy makijaż może sobie nie poradzić i po prostu spłynąć z twarzy.