pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 715

Podpowiadamy jak wybrać i dostosować lustro do łazienki

Materiał partnera:

Urządzasz łazienkę, więc zastanawiasz się pewnie jakie lustro do łazienki wybrać oraz jak je dostroić do skończonej aranżacji. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na szeroki asortyment na rynku oraz spektrum stylów w jakim możemy wyposażyć łazienkę, możemy mieć nie lada problem z dopasowaniem dodatków, w tym luster. W poniższym artykule podpowiadamy jak ugryźć kwestię wyboru stosownego lustra oraz uporządkowania go do tworzącej się już aranżacji łazienki.

Whitpress


Kilka wątpliwości do przemyślenia przed wyborem lustra do łazienkiZanim rozpoczniemy zwiedzać stacjonarne sklepy czy sprawdzać ofertę online w pogoni za perfekcyjnym lustrem do łazienki, musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, jakie w pierwszej kolejności zada Tobie ekspedient.

1. Ile miejsca chcesz poświęcić na lustro w łazience?

2. Czy ma być to lustro łazienkowe nad umywalką czy podłużne lustro do przeglądania się w całości?

3. Czy posiadasz w łazience naturalne źródło światła?

4. Czy chcesz pojedyncze, podwójne a może dwa lustra obok siebie?

Odpowiedz po pierwsze na powyższe pytania, a później poszukaj odpowiedzi i rad we wpisie poniżej.

Rozmiar lustra jest istotnyW naszej ofercie znajduje się 6 najbardziej popularnych rozmiarów lustra, co ma ogromne znaczenie dla satysfakcji klientów. Dzieje się tak, ponieważ rozmiary naszych łazienek są przeróżne, w związku z czym musimy dostosowywać akcesoria do naszych przestrzennych dyspozycji. Im większa powierzchnia ściany nad umywalką, wanną lub po prostu w łazience, tym możemy pozwolić sobie na większe lustro. W przypadku luster okrągłych wielkość wyznaczana jest poprzez średnicę. Bez względu na jaką wielkość się zdecydujemy, okrągłe lustro z pewnością zafascynuje każdego i sprawdzi się w każdym domu.

lustro-okrągłe


Zadziw wszystkich kształtem lustra w łazienceCoraz częściej spotykamy się z aranżacjami, do których użyto lustra dekoracyjne o nietypowym kształcie. W największym stopniu lubiane i najchętniej kupowane są okrągłe lustra, gdyż oznaczają harmonię i doskonałość. Ich kontur bez trudu odnajduje się w większości aranżacji ze względu na ich prostą i równomierną formę. Możemy wyróżnić także lustra podłużne o nieregularnym kształcie, które możemy powiesić pionowo lub poziomo. Prostokątne lub kwadratowe lustra, zazwyczaj spotykane są w aranżacjach vintage lub retro. Nic mimo to nie stoi na przeszkodzie, aby lustra stanowiły wyposażenie nowomodnych aranżacji w każdym stylu. Wszystko zależy od odpowiedniego wkomponowania ich do pomieszczenia, ale także do naszych upodobań jak i otaczających nas mebli łazienkowych.

lustro-okrągłe


Następny rodzaj luster o nietypowym kształcie to owalne lustra o nieregularnych krawędziach. Odróżnia je nie tylko forma, ale również oryginalne wykończenie ramy. Bardzo często rama jest utworzona z modnego metalu lub drewna dębowego w rustykalnym stylu. Niepowtarzalna konstrukcja oraz kształt sprawiają, że każde lustro jest unikatowe. Nie ma dwóch jednakowych, każde nieco różni się od siebie, jednak zachwycają w ten sam sposób.

lustro-okrągłe


Lustro do łazienki z oświetleniem czy bez?W przypadku, gdy nasza łazienka nie jest zaopatrzona w okno dostarczające naturalne źródło światła powinniśmy wziąć pod uwagę lustra z oświetleniem LED, które idealnie doświetlą powierzchnię lustra podczas porannej toalety lub robienia makijażu. Lustro podświetlane LED gwarantuje bardziej nowoczesny wygląd, a tym samym jest ono szalenie efektowne. Pozwala dokładniej przejrzeć się i może zastąpić inne oświetlenie, np kinkiety, które wymagają dodatkowego montażu na ścianie.

lustro-okrągłe


Podwójne lustra w łazienceJeśli wasza łazienka jest wyposażona w dwie umywalki, koniecznie przemyśl sprawę i podejmij decyzję czy wolisz użyć dwóch odrębnych luster do łazienki, czy jednego większego. Według nas zarówno jedna jak i druga opcja jest wybitnie dobrym rozwiązaniem. Dwa lustra w swoim sąsiedztwie wyglądają niesamowicie atrakcyjnie i nie zajmują tyle miejsca na ścianie, a dokładniej mówiąc między nimi zostaje miejsce na dodatkowe oświetlenie lub kontakty. W przypadku jednego lustra zajmujemy więcej miejsca ale za to możemy używaj go nawet całą rodziną równocześnie.

lustro-okrągłe


Na pewno najbardziej kłopotliwym pomieszczeniem będzie łazienka na poddaszu ze względu na wyszukany układ ścian i skosy. Możemy mieć wtedy nie lada kłopot z wyborem odpowiedniego lustra do łazienki. Jeśli stoicie przed wyzwaniem urządzenia łazienki na poddaszu, to zachęcamy was do przeczytania artykułu poświęconego właśnie temu zagadnieniu pt. " Jak urządzić łazienkę na poddaszu?